Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Ruch Samopomocy Obywatelskiej w likwidacji
W likwidacji
Kontakt
Telefon
12 422 96 71
Telefon
12 422 29 33
Adres rejestrowy
Ulica
Rynek Główny 33
Kod pocztowy
31-010
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000098433
REGON
35768444700000
NIP
676-21-77-326
Rok powstania
2000
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Aktywizowanie społeczności lokalnej dla ożywienia jej ustawowych funkcji; inspirującej i kontrolnej, jakie powinna wypełniać w stosunku do swych przedstawicieli (radnych miasta) i wykonawców (urzędników magistratu). W praktyce społeczność jest lekceważona, a zamiast demokracji panoszą się urzędnicy, którzy tworzą korupcjogenne normy, regulaminy i zwyczaje, w wielu przypadkach manipulują Radą Miasta, zwłaszcza w sprawach praw i ochrony interesów mieszkańców.

Prowadzone działania
Ruch nasz - funkcjonując jeszcze jako stowarzyszenie zwykłe pod nazwą "Samoobrony Mieszkańców" - oparł w roku 1999 działalność na zainspirowanych przez siebie wyczerpujących ankietach mieszkańców centrum Krakowa, w których rodziny członkowskie Ruchu wskazały źródła i charakter uciążliwości wynikających z nieprzestrzegania porządku publicznego. Opierając się na tych podstawach Zarząd Ruchu sporządził syntezę (lokalizacje, charakterystyki i sprawców nieprawidłowości), a następnie opracował 9 postulatów zmierzających do poprawy przepisów lokalnych, metod prewencji i egzekwowania porządku. W listopadzie 1999 postulaty te zostały złożone na ręce przewodniczącego Rady Miasta i Prezydenta Krakowa. Niestety postępowanie obfitujące w liczne naruszenia ustawy o samorządzie i Kpa oraz nieudolność urzędników i zupełny brak dobrej woli trwa już 12 miesiąc bez żadnego rezultatu. Obecnie Ruch Samopomocy Obywatelskiej jako kontynuator Ruchu Samoobrony Mieszkańców jest zdeterminowany wyczerpać w pełni drogę prawną i legalne naciski społeczne by postępowanie zostało doprowadzono do celu oczekiwanego przez lokalną społeczność. Niezależnie Ruch też wspiera lub uczestniczy w indywidualnych postępowaniach grup i osób prywatnych domagających się przywrócenia porządku.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej