Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
600 415 078
Adres rejestrowy
Ulica
Sokołowska 4
Kod pocztowy
01-136
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Adres kontaktowy
Ulica
skr. poczt. 81
Kod pocztowy
02-523
Miejscowość
Warszawa 8
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000321914
REGON
01307231100000
NIP
5252450509
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów dąży do propagowania dialogu między katolikami i muzułmanami w Polsce i Europie Środkowej-Wschodniej. W celu przezwyciężenia stereotypów wynikających z wzajemnej nieznajomości, Rada podejmuje się prowadzenia działalności informacyjnej o religii, kulturze, historii i tradycji obu wyznań. Jej dążeniem jest stworzenia atmosfery sprzyjającej swobodzie praktyk religijnych, przy jednoczesnym poszanowanie inności i odrębności każdej ze stron. Mimo katolicko-sunnickiego charakteru Rady, jej deklaracja programowa mówi o otwartości na pozostałe wyznania chrześcijańskie oraz inne kierunki ortodoksyjnego islamu. Rada zamierza inspirować działania na rzecz efektywnego dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego oraz popierać inicjatywy zbliżające wyznawców obu religii.

Na płaszczyźnie doświadczenia religijnego Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów zainspirowała spotkania modlitewne wyznawców obu religii, które zainicjowały Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Wpisanie tego dnia do kalendarium oficjalnych wydarzeń religijnych jest wymownym gestem dialogicznym Episkopatu Polski. Dzień ten jest zarówno potwierdzeniem szacunku katolików do muzułmanów, jak i zaproszeniem do kształtowania klimatu dialogu religijnego w naszym kraju.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej