Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza Ap
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
32 293 23 13
Adres rejestrowy
Ulica
3-go Maja 1
Kod pocztowy
41-200
Miejscowość
Sosnowiec
Województwo
śląskie
Powiat
Sosnowiec
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000056797
REGON
27351245800000
NIP
6442483524
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Ludzie
Liczba członków
25
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Hospicjum sprawuje opiekę nad osobami nieuleczalnie chorymi, głównie na chorobę nowotworową, wobec których zakończone jest leczenie przyczynowe.

Opiekujemy się chorymi z całego terenu Sosnowca, zdarzają się również przypadki opieki nad chorymi z miast ościennych. Opieka sprawowana jest w domu pacjenta i obejmuje ona opiekę lekarsko - pielęgniarską, psychologiczną, rehabilitanta, oraz duchową.

Staramy się otoczyć opieką nie tylko chorego ale również jego rodzinę, a zwłaszcza dzieci, które najbardziej cierpią kiedy bliska osoba choruje lub odchodzi.

Podejmujemy działania zmierzające do zapewnienia naszym chorym opieki całodobowej poprzez dyżur pod telefonem oraz poprzez działania zmierzające do wybudowania w Sosnowcu hospicjum stacjonarnego wraz z dziennym ośrodkiem pobytu.

Pod jednoczesną opieką mamy od 100 do 120 chorych. Kontrakt z NFZ zabezpiecza opiekę nad 70 chorymi. Mimo to nie zamykamy drzwi przed osobami potrzebującymi naszej opieki. Otrzymywane środki z odpisu 1% przeznaczamy na organizowanie opieki dla naszych chorych oraz gromadzimy środki na budowę hospicjum stacjonarnego.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej