Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Nowość: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Księgowość, sprawozdawczość, RODO. Skorzystaj z kursu eduNGO >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Stowarzyszenie OFFicyna
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
91 423 69 01
Adres rejestrowy
Ulica
Lenartowicza 3-4
Kod pocztowy
71-445
Miejscowość
Szczecin
Województwo
zachodniopomorskie
Powiat
Szczecin
Adres kontaktowy
Ulica
Wojska Polskiego 90
Kod pocztowy
70-482
Miejscowość
Szczecin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000132596
REGON
81195946200000
NIP
8512641203
Rok powstania
1999
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Miejsce sztuki OFFicyna to laboratorium działań artystyczno-społecznych.

Współistnieją tu wystawy w galerii, warsztaty, projekty kuratorowane i współtworzone przez uczestników, działania w przestrzeni miejskiej i wyjazdy do innych miejsc sztuki, koncerty muzyki improwizowanej, działania performance, multimedia i festiwale sztuk synkretycznych. Trwa praca w rzeczywistym miejscu i czasie. OFFicyna jako jedyna w Szczecinie definiuje pojęcie sztuki.
OFFicyna rozpoczęła swoje działania nieformalnie w 1998 r. Następnie miejsce przy ul. Lenartowicza miało stać się Galerią Miejską. Powołane tymczasowo do życia miejsce sztuki, animowane przez Stowarzyszenie OFFicyna, pozostało tu do dziś.
M/s OFFicyna jest placówką, która dba o sztukę, kulturę i edukację w ich wzajemnej relacji. Profil jej aktywności składa się więc z działań, które obejmują te trzy obszary.
OFFicyna jest środowiskiem, skupionym wokół miejsca sztuki i stowarzyszenia, które współtworzy artystyczny aspekt szczecińskiej rzeczywistości.
OFFicyna to kompleks budynków z ogromnym potencjałem przestrzennym (ponad 900m2 pod dachem, około 600m2 podwórza + duży komin) z pracownią plastyczną, galerią, halą wystawienniczą, salą kinowo-teatralną i pomieszczeniami warsztatowymi - to miejsce społeczne (Magdalena Lewoc).

Galeria

W przestrzeniach m/s OFFicyna odbywają się prezentacje szeroko rozumianej sztuki współczesnej - od wystaw sztuk klasycznych (malarstwo, grafika, fotografia), poprzez architekturę, po instalację i sztukę idei. Od początku istnienia placówki galeria stanowi miejsce prezentacji ważnych zjawisk sztuki współczesnej oraz poszukiwań nurtów przyszłości. Swoje prace prezentowali tu więc zarówno artyści znani i uznani, tacy jak Józef Robakowski, Wojciech Prażmowski czy Andrzej Dudek-Dürer, jak i młodzi twórcy. Duży nacisk galeria kładzie na prezentacje site specific. Część prac powstaje w miejscu sztuki. W ten sposób galeria stanowi część innych obszarów laboratoryjnej działalności m/s OFFicyna.

Eventy

Punkt ciężkości działalności m/s OFFicyna leży na pracy w rzeczywistym miejscu i czasie. Obok prac przygotowywanych w miejscu i prezentowanych następnie w galerii, istotnym składnikiem OFFicyny są wydarzenia jednostkowe. W m/s OFFicyna mają miejsce takie projekty jak OFF musica - cykl koncertów muzyki improwizowanej (wystąpili tu m.in. Phil Niblock, Carl Stone, Robert Piotrowicz), wieczory i poranki performance (z miejscem związani są Antoni Karwowski i BBB Johannes Deimling) czy projekt ’Wstęp wolny’, prezentujący ważne postaci, zjawiska i nurty sztuki aktualnej (m.in. spotkanie z Marcinem Berdyszakiem czy prezentacja Warszawskiego Aktywu Artystów, przygotowana przez Barbarę Konopkę).

Festiwale

OFFicyna od początku działalności organizuje i współorganizuje rozbudowane formy prezentacji sztuk współczesnych. Najstarszy szczeciński festiwal Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt, Bałtyckie Biennale Sztuki Współczesnej, Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego odbywają się lub są wzbogacane o prezentacje towarzyszące, przygotowane przez m/s OFFicyna. W tych ramach OFFicyna prezentowała m.in. Władysława Kaźmierczaka i Ewę Rybską, Marcina Berdyszaka, Jörna Burmestera.

Performance Intermedia Festival (kuratorzy: Bartosz Wójcik, Antoni Karwowski)

M/s OFFicyna organizuje Performance Intermedia Festival od 2003 r. (po raz pierwszy w ramach V Międzynarodowej Wystawy Sztuki Współczesnej p.t. Private Impact). Stanowi on połączenie pracy warsztatowej oraz prezentacje o charakterze festiwalowym. Łączą one wybitnych twórców sztuki żywej i intermediów z młodymi ludźmi otwartymi na nowe impulsy intelektualne. Zapraszani twórcy reprezentują różnorodne nurty, wynikające z odmiennych tradycji i kultur (uczestnicy z kilkudziesięciu krajów świata).

European Film Festival dokumentART

Europejski festiwal filmowy, organizowany od 2006 r. wspólnie z pierwotnym organizatorem przedsięwzięcia o 15-letniej tradycji - niemieckim Stowarzyszeniem Latücht Film & Media - to jedno z większych szczecińskich wydarzeń kulturalnych, prezentujących produkcje filmowe bazujące na rejestracji rzeczywistości. Jest to aktualnie jedyna oferta regionalna w obszarze filmowym o charakterze festiwalowym.

Projekty własne

Geofizyka Szczecina to główny obszar zainteresowań OFFicyny. Najważniejsza jest więc praca w i z przestrzenią miejską. Z biegiem czasu OFFicyna buduje kompleksowy program laboratoryjnego badania historii, architektury i przestrzeni społecznej dzielni Niebuszewa oraz całego miasta.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
film
sztuki wizualne, wzornictwo
literatura, czasopisma
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej