Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny

Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
25 633 20 20
Telefon
25 633 20 27
Adres rejestrowy
Ulica
Dzieci Zamojszczyzny 39 lok. 35
Kod pocztowy
08-110
Miejscowość
Siedlce
Województwo
mazowieckie
Powiat
Siedlce
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Podjazdy tylko do części muzealnej Centrum Pomnika Dzieci Zamojszczyzny dla osób niepełnosprawnych.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000037277
REGON
71032286600000
NIP
821-19-87-869
Rok powstania
1994
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Ludzie
Liczba członków
40
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Pierwszy cel działań Stowarzyszenia został osiągnięty. Szczęśliwy rodzinny dom znalazło 30 niepełnych rodzin. Najważniejszy kierunek działalności Stowarzyszenia to pomoc najmniejszym mieszkańcom Centrum Pomnika. I temu służy dział pedagogiczny - świetlica środowiskowa z pracowniami zainteresowań. Jest tu pracownia komputerowa, muzyczna, czytelnia, pracownia gospodarstwa domowego oraz punkt przedszkolny.

Kolejny cel - wybudowanie dla dzieci i młodzieży części rekreacyjno - sportowej, parku atrakcji z dziecięcą kolejką jeżdżącą, został również osiągnięty, a to szczególnie dzięki wpływom z 1%. Mamy nadzieję na dalszą rozbudowę parku atrakcji o kolejne urządzenia do zabaw dla dzieci.
W ramach prowadzonej działalności Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny w Siedlcach realizuje idee zapoczątkowane w 1983r., a ponieważ prowadzi placówkę o znaczeniu Pamięci Narodowej i Pojednania Polsko-Niemieckiego w ośrodku znajduje się izba pamięci, gdzie gromadzone są eksponaty związane z martyrologią Dzieci Zamojszczyzny.

Prowadzone działania:
Świetlica środowiskowa czyli placówka wsparcia dziennego dla dzieci w wieku od 7 do 16 lat (odbywają się zajęcia w pracowni komputerowej, muzycznej - warsztaty wokalne, gospodarstwa domowego - dożywianie dzieci, indywidualna pomoc w nauce, zajęcia z jęz. niemieckiego, jęz angielskiego), punkt przedszkolny dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat z rodzin ubogich, przeciwdziałanie powstawaniu zjawiska bezdomności.
Dzięki środkom z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i kampanii 1% rozpoczęliśmy i kontynuujemy zagospodarowanie terenu na park atrakcji - plac zabaw dla dzieci.
Cyklicznie realizujemy program poszerzania wiedzy historycznej dla grup studentów, gimnazjalistów z całej Polski w izbie pamięci.
Jesteśmy organizatorem rocznicowych obchodów ratowania Dzieci Zamojszczyzny w Siedlcach, które odbywają się na przełomie stycznia i lutego.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
edukacja kulturalna
działalność na rzecz integracji europejskiej
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą

Zarząd

Maria Mitura, Sekretarz - Skarbnik
Eugeniusz Borysiak, Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej