Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Stowarzyszenie Naukowe Collegium Invisibile
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Krakowskie Przedmieście 26/28
Kod pocztowy
00-927
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000132216
REGON
01498670500000
NIP
5252210722
Rok powstania
1995
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Ludzie
Liczba członków
538
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Stowarzyszenie Naukowe Collegium Invisibile

przekaż darowiznę

Misja

Celem Collegium jest pomoc wybitnym polskim studentom, stworzenie nowej jakości w edukacji akademickiej w Polsce - aby w przyszłości najzdolniejsi swoje umiejętności wykorzystali dla dobra społeczeństwa.

Prowadzone działania

Podstawą studiów w Collegium jest współpraca oparta na zasadzie "mistrz - uczeń": każdy student zajmuje się wybraną dziedziną nauk humanistycznych i społecznych pod opieką tutora. Tutorial umożliwia studentom kontakt z wybitnymi naukowcami z Polski i zagranicy. Wynikiem badań i indywidualnych konsultacji są prace naukowe i publikacje studentów.

Najważniejsze spośród prowadzonych w tej chwili przez Collegium programów to:

  1. Seminaria - organizowane przez studenta i tutora, są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. W ten sposób rezultaty pracy naszych studentów są prezentowane publicznie.
  2. Biblioteka - celem jest gromadzenie pozycji, do których w Polsce dostęp jest szczególnie utrudniony.
  3. Szkoły Letnie - blok warsztatów wprowadzających w zasady samodzielnej pracy badawczej dla maturzystów z Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Oznacza to dzielenie się studentów Collegium wiedzą zdobywaną w ramach indywidualnych studiów i badań w Collegium z młodzieżą z Funduszu. Dzięki temu podopieczni Funduszu stawiają pierwsze kroki w życiu studencko-naukowym, studenci Collegium mogą zaś zdobywać pierwsze doświadczenia dydaktyczne i rozwijać umiejętności pedagogiczne.
  4. Pierwszy Tutor - program adresowany do uczniów szkół średnich, w szczególności do podopiecznych Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, ale także do laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Celem projektu jest stworzenie młodym ludziom możliwości regularnej i systematycznej pracy pod okiem studentów Collegium, możliwości dojrzałego pogłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności badawczych.

Co roku przyjmujemy dwadzieścioro z najlepszych polskich studentów. Temat studiów w Collegium stanowią najczęściej nauki humanistyczne i społeczne. Stypendystą Collegium może zostać każdy zainteresowany nimi student dowolnego kierunku i dowolnej uczelni. O przyjęcie do Collegium można ubiegać się po ukończeniu I lub II roku studiów. Rekrutacja składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Część pisemna polega na przesłaniu do Collegium wypełnionego kwestionariusza. Na jego podstawie chętni dopuszczani są do części ustnej - rozmowy z komisją egzaminacyjną na wybrane wcześniej tematy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
Odbiorcy działań

Zarząd

Aleksander Musiał, Przewodniczący Zarządu
Reklama

Podziękowania za wsparcie finansowe

W czasie ponad dwóch dekad działalności stowarzyszenie zdołało pozyskać zaufanie i wsparcie wielu sponsorów i partnerów, zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego oraz pozarządowego. Dotychczas wspierały nas m.in. Open Society Foundation, Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja Edukacja dla Demokracji, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja Pogranicze, Miesięcznik Znak, Fundacja Banku Zachodniego WBK, Fundacją PKO Banku Polskiego, Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Miasto Warszawa, Miasto Kielce oraz Miasto Kraków.

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
75213000042001038816040001
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej