Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej - Oddział Warszawski

Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej - Oddział Warszawski
Kontakt
Telefon
22 565 27 00
Telefon
22 565 27 11
Adres rejestrowy
Ulica
Grażyny 13 lok. 200
Kod pocztowy
02-548
Miejscowość
Warszawa-Mokotów
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa fundacji nie posiadająca osobowości prawnej
REGON
00131188300023
Rok powstania
2000
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja prowadzi działalność szkoleniową w dziedzinie upowszechniania wiedzy informatycznej d początku działalności tj. od roku 1986 i traktuje ją jako jedną z podstawowych funkcji, do których została powołana. W roku 1991 wspólnie z Profesorem Maciejem M. Sysło OFEK złożył w MEN projekt powołania sieci ośrodków szkolenia informatycznego dla nauczycieli.
Fundacja aktywnie uczestniczy w realizacji tego projektu prowadząc od sześciu lat Ośrodki Szkolenia w Poznaniu, Wrocławiu, a od czterech lat w Łodzi. W tym okresie dopracowaliśmy się szeregu doświadczeń merytorycznych i technicznych. Zostały opracowane programy szkoleń i materiały wspomagające szkolenia. Grupy wykładowców związane z ośrodkami wypracowały metodykę nauczania informatyki dostosowaną do wymogów szkoły. Wraz z przyrostem ilości sprzętu w szkołach i rozwojem oprogramowania wprowadziliśmy szkolenia specjalistyczne, które pomagają nauczycielom stosować w procesie nauczania najnowsze osiągnięcia informatyki. Fundacja prowadzi działalność szkoleniową w dziedzinie upowszechniania wiedzy informatycznej d początku działalności tj. od roku 1986 i traktuje ją jako jedną z podstawowych funkcji, do których została powołana. W roku 1991 wspólnie z Profesorem Maciejem M. Sysło OFEK złożył w MEN projekt powołania sieci ośrodków szkolenia informatycznego dla nauczycieli.
Fundacja aktywnie uczestniczy w realizacji tego projektu prowadząc od sześciu lat Ośrodki Szkolenia w Poznaniu, Wrocławiu, a od czterech lat w Łodzi. W tym okresie dopracowaliśmy się szeregu doświadczeń merytorycznych i technicznych. Zostały opracowane programy szkoleń i materiały wspomagające szkolenia. Grupy wykładowców związane z ośrodkami wypracowały metodykę nauczania informatyki dostosowaną do wymogów szkoły. Wraz z przyrostem ilości sprzętu w szkołach i rozwojem oprogramowania wprowadziliśmy szkolenia specjalistyczne, które pomagają nauczycielom stosować w procesie nauczania najnowsze osiągnięcia informatyki.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej