Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Pomocy Humanitarnej "Chewra"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 844 46 12
Telefon
22 844 46 12
Adres rejestrowy
Ulica
Puławska 114
Kod pocztowy
02-620
Miejscowość
Warszawa-Mokotów
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000094036
REGON
01482855000000
NIP
677-21-34-962
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Udzielania pomocy opiekuńczej, kulturalnej, oświatowej, ofiarom Holokaustu i ich rodzinom oraz ich potomkom, osobom innych narodowości na terenie wszystkich krajów świata.

Prowadzone działania
Realizowanie programów oświatowo-wychowawczych mniejszości narodowych. Finansowanie i organizowanie obozów szkoleniowo-wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Organizowanie oraz finansowanie i udzielanie pomocy na cele medyczne osobom potrzebującym, przewlekle chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku. Organizowanie i dofinansowanie wczasów opiekuńczo-rehabilitacyjnych dla podopiecznych Federacji Stowarzyszeń Żydowskich w Polsce (ofiary Holokaustu oraz byli "Sybiracy") oraz podopiecznych żydowskich organizacji w Rosji, na Ukrainie i Białorusi. Finansowanie i organizowanie świetlic środowiskowych dla dzieci, klubików dla dzieci, jadłodalni (dla dzieci, których rodzice są bezrobotni) na terenie całej Polski. Fundacja zajmuje sie również dystrybucją żywności, odzieży. Ważnym programem realizowanym przez fundację jest zakładanie oraz nieodpłatne prowadzenie jadłodajni dla ubogich osób, w tym dzieci na terenie Polski oraz w krajach potrzebujących pomocy. Organizowanie i finansowanie impraz oświatowo-kulturalnych w tym "Wieczorów Szabasowych", konferencji o Izraelu. Dofinansowanie wykopalisk archeologicznych w Hippos Susita (Izrael).

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej