Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Akcja Humanitarna "Życie"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
694 978 716
Adres rejestrowy
Ulica
Okrzei 4a
Kod pocztowy
64-920
Miejscowość
Piła
Województwo
wielkopolskie
Powiat
pilski
Gmina
Piła
Dane rejestrowe
Forma prawna
Organizacja powstała na mocy umowy państwo - kościół
REGON
07219413000000
NIP
548-13-87-184
Rok powstania
1998
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Akcja jest instytucją charytatywną Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. Została założona 20 lutego 2002 roku.

Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej kościołów na całym świecie. Działa w oparciu o ustawę z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w RP (Dz.U. Nr 41, poz. 254). Akcja Humanitarna „Życie” koordynuje pracę 21 oddziałów w Polsce, wspierając je wykonywaniu ich zadań. Ponadto Akcja Humanitarna „Życie” pełni rolę reprezentacyjną (występując w imieniu Akcja Humanitarna „Życie” na szczeblu krajowym i międzynarodowym), formacyjno-informacyjną (prowadząc szkolenia, sympozja, rozpoznając obszary i skalę ubóstwa w Polsce), operacyjną (inicjując ogólnopolskie zbiórki funduszy dla Polski i zagranicy, organizując transporty humanitarne, udzielając pomocy doraźnej i długofalowej, materialnej, psychologicznej, prawnej i finansowej osobom bezrobotnym, bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich, a także imigrantom i uchodźcom).

Początki działalności Akcja Humanitarna „Życie”, to głównie dystrybucja darów materialnych otrzymywanych z zagranicy. Szybko jednak zmieniła swoją strategię i zajęła się udzielaniem pomocy charytatywnej dzięki środkom pozyskiwanym od ludzi dobrej woli i instytucji. Akcja Humanitarna „Życie” utworzyła profesjonalne placówki opiekuńcze i wychowawcze: Stacje Opieki , Zakłady Opiekuńcze, Placówki Wsparcia Dziennego, kuchnie dla ubogich, świetlice dla dzieci i osób w podeszłym wieku, itp. Na arenie międzynarodowej współpracuje z Samaritan`s Purse, Geschenke der Hoffnung e.V., Tenn Challenge.

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej