Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie na rzecz autyzmu "Uczymy się żyć razem"

Stowarzyszenie na rzecz autyzmu "Uczymy się żyć razem"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
77 469 56 68
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Olsztyńska 21
Kod pocztowy
45-316
Miejscowość
Opole
Województwo
opolskie
Powiat
Opole
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Podjazd, budynki parterowe, w budynku piętrowym jest schodołaz.
Adres kontaktowy
Ulica
Karola Miarki 10-12
Kod pocztowy
46-082
Miejscowość
Kup
Województwo
opolskie
Powiat
opolski
Gmina
Dobrzeń Wielki
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000165247
REGON
53240012400000
NIP
7542750824
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Ludzie
Liczba członków
21
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja: Kompleksowe działania na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin poprzez diagnozę, terapię, edukację, rehabilitację zawodową i społeczną, pracę i dom mieszkalny.

Prowadzimy Centrum Edukacyjno-Terapeutyczno-Diagnostyczne dla osób z autyzmem w Kup. W ramach Centrum działa Zespół Niepublicznych Szkół w Kup dla dzieci i młodzieży z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi. W ramach zespołu szkół otaczamy terapią i edukacją dzieci i młodzież od 3 do 24 roku życia. Prowadzimy Przedszkole, Szkołę Podstawową, Gimnazjum, Szkołę Przysposabiającą do Pracy. Od 2008 roku prowadzimy Warsztaty Socjoterapeutyczne dla dorosłych osób z autyzmem "Potrafię i jestem potrzebny". Na terenie Szkoły raz w miesiącu w sobotę odbywa się msza szkolna, na którą przyjeżdżają rodzice z dziećmi z całego województwa. Organizujemy dla rodziców grupę wsparcia. Spotkania odbywają się w formie indywidualnej, grupowej. Często są to też rozmowy telefoniczne. W Centrum dwa zespoły specjalistyczne zajmują się Konsultacjami diagnostycznymi. Wyniki konsultacji i przeprowadzona diagnoza funkcjonalna wpływają na ukierunkowanie rodziców do szczegółowej diagnostyki klinicznej oraz kierowanej dostosowanej do potrzeb dziecka z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi. Obecnie w Centrum pracuje duża grupa specjalistów zajmujących się terapią osób z autyzmem. Z diagnozy w naszym Centrum skorzystało 2011 roku ponad 360 osób. Część z nich jest pod stałą opieką Stowarzyszenia . 43 osób uczęszcza do naszego Zespołu Szkół, 5 osób jest w prowadzonych warsztatach. Osoby z zespołem aspergera lub ze zdiagnozowanym całościowym zaburzeniem rozwoju korzystają z planowego wsparcia terapeutycznego. Jako Stowarzyszenie jesteśmy już właścicielami większości użytkowanych budynków stale unowocześniając je i odpowiednio doposażając uwzględniając przy tym potrzeby osób z autyzmem. Od lipca 2010 roku prowadzimy prace remontowe w budynku, w którym tworzymy Centrum Szkoleniowe dla dorosłych osób z autyzmem z mieszkaniem dla trzech dorosłych osób z autyzmem. Planujemy, że pierwsi użytkownicy Centrum będą mogli z niego korzystać w czerwcu 2011. Przygotowanie w posiadanym budynku planowanych pierwszych 3 mieszkań, ze względu na konieczność wykonania innych niezbędnych prac adaptacyjnych w budynkach szkolnych, odsunęło się w czasie. Jednak najdalej do 2015 r. Ten budynek jest ziszczeniem marzeń rodziców osób dorosłych z autyzmem.

Regularnie prowadzimy szereg terapii:

  • psychologiczną,
  • logopedyczną, fizjoterapię,
  • hydroterapię z nauką pływania.

Prowadzimy również hipoterapię, ergoterapię, arteterapię (m.in. w pracowni ceramicznej, muzycznej). Dla starszych oferujemy trening umiejętności społecznych.

Ponieważ osoby z autyzmem mają problemy w komunikacji prowadzimy metody alternatywne oraz metodę ułatwionej komunikacji. Wszystkie osoby z autyzmem mają zaburzenia sensotyczne dla tego prowadzimy również zajęcia SI i stymulacji sensoryczna. Ważną rolę w terapii odgrywa odpowiednio dobrana dieta, na którą szczególnie zwracamy uwagę. Nasze Centrum znajduje się na skraju lasu i Borów Stobrawskich dzięki czemu kolejnymi z terapii jest klimatoterapia i silvoterapia. W Centrum jednym z terapeutów jest również Kicia, która wspomaga nas poprzez felinoterapię. Większość naszych podopiecznych ma sprzężone niepełnosprawności i ważną rolę odgrywa również usprawnianie ruchowe, koloroterapia, światłoterapia, terapia dźwiękiem, biblioterapia. Mamy pracownię kulinarną, którą systematycznie doposażamy. Nasi uczniowie w miarę możliwości uczą się języków obcych., gry w szachy, jazdy na rowerze, deskorolce, hulajnodze. Nordic walking. Systematycznie wprowadzany naukę gry na instrumentach muzycznych. Od 2 lat tworzymy ogród zmysłów i jest coraz atrakcyjniejszy. Realizujemy szereg projektów o zasięgu regionalnym oraz ogólnopolskim i międzynarodowym.W zakresie wymiany kulturalnej współpracujemy z organizacjami z Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Finlandii. W zakresie wsparcia rodziców współpracujemy z organizacjami z Turcji, Włoch i Rumunii. A z Niemcami współpracujemy w zakresie wymiany doświadczeń i wzajemnego szkolenia kadr.

Nasza Organizacja jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych jako niepubliczna instytucja szkoleniowa i posiada uprawnienia do szkolenia osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Prowadzimy również szkolenia specjalistyczne dla osób indywidualnych i rad pedagogicznych. 

Swoją działalność systematycznie poszerzamy. Jesteśmy pracodawcą dla ponad 70 osób.Rozszerzając działalność tworzymy placówki wsparcia osób z autyzmem w innych miastach województwa. Pierwszą jaskółką jest Kędzierzyn Koźle. W Centrum działa również Punkt porad prawnych dla rodzin i osób z autyzmem i grupa wsparcia dla rodzin osób z autyzmem.

Reklama

Zarząd

Elżbieta Sobolewska, prezes
Władysława Hepner, wiceprezes
Benita Golec, członek zarządu
Ewa Chrobak, sekretarz
Grażyna Łubińska, skarbnik
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej