Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jakie korzyści może przynieść skuteczna promocja? Poznaj poradnik EduNGO „Mocni w promocji” >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Oratorium im. Św. Jana Bosko
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
42 678 54 30
Telefon
42 678 29 47
Adres rejestrowy
Ulica
Kopcińskiego 1/3
Kod pocztowy
90-242
Miejscowość
Łódź
Województwo
łódzkie
Powiat
Łódź
Gmina
Łódź
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000011409
REGON
47225657300000
NIP
7251755053
Rok powstania
1999
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Wychodząc naprzeciw rodzinom, które z różnych względów nie są wydolne wychowawczo oraz mając na uwadze w szczególności dobro dzieci i młodzieży, Oratorium prowadzi działalność w następujących dziedzinach: opiekuńczo-wychowawczej, rekreacyjnej i turystycznej, kulturalnej, teatralnej, muzycznej, pedagogicznej, organizację obozów profilaktyczno-wychowawczych, kolonii rekreacyjnych i wypoczynkowych, letnich; a także wypoczynku zimowego "Ferie w mieście".
Oratorium jest przestrzenią wychowawczą usytuowaną pomiędzy wychowaniem domowym a wychowaniem szkolnym. Istotnym elementem pracy wychowawczej stało się bezpośrednie i pośrednie wspieranie rodziców w ich zadaniach wychowawczych. Głównym celem pracy Oratorium jest wczesna profilaktyka polegająca na gromadzeniu dzieci i młodzieży, pochodzących w większości z rodzin ubogich zarówno materialnie jak i emocjonalnie, i zagospodarowaniu im czasu wolnego. Dbając o wszechstronny rozwój naszych wychowanków i mając na względzie ubóstwo materialne rodziców tych dzieci, organizowane są nieodpłatne zajęcia artystyczne: plastyczne, muzyczne, teatralne również komputerowe, a także zajęcia edukacyjno-wychowawcze, których celem jest pomoc wychowankom w nauce poprzez przygotowanie ich do ustnych i pisemnych sprawdzianów z wiedzy szkolnej, a także możliwość uzyskania pomocy w odrabianiu lekcji pod okiem życzliwych opiekunów. Organizowane są również korepetycje i zajęcia reedukacyjne z zakresu wyrównywania wiedzy z przedmiotów ścisłych, humanistycznych, a także bezpłatna pomoc w nauce języków obcych świadczona głównie przez studentów wyższych uczelni pedagogicznych jak i nauczycieli szkolnych i emerytowanych. Prowadzone są również działania wychowawczo - profilaktyczne prowadzone w kręgu socjoterapii, mające na celu pomoc w korygowaniu obrazu własnej osoby dzieci i młodzieży oraz naukę dokonywania samodzielnych i właściwych wyborów zachowań korzystnych dla własnego zdrowia i dobra innych ludzi.
Ważnym elementem wieńczącym półroczną lub roczną pracę z wychowankami są letnie wyjazdy i wypoczynek zimowy "Ferie w mieście". Pozwalają one jeszcze mocniej zintegrować się uczestnikom, a także uświadamiają im potrzebę i ukazują wartość wypoczynku czynnego, jak również pozwalają kształtować postawy prozdrowotne opierające się na sporcie i turystyce. Dzięki pomocy WEiS UMŁ Stowarzyszenie Oratorium mogło wspomóc najuboższych wychowanków Świetlicy oferując im atrakcyjne spędzenie wypoczynku letniego i zimowego, jak również wyjazdy turystyczne w ciągu roku, tj. Pieczenie ziemniaka w Lutomiersku, Majówka w Grotnikach i inne.
Oratorium stara się znaleźć atrakcyjne środki, które przyciągałyby dzieci i młodzież do Świetlicy, jak i innych grup zainteresowań, by wychowankowie zaakceptowali je i dzięki temu odnaleźć swoje miejsce w naszej placówce. Do kalendarium na stałe wpisane są imprezy okolicznościowe, tj.: wyjazdy turystyczne, przegląd piosenki "Cecylia Song", Andrzejki, "Pieczenie ziemniaka", Mikołajki, spotkania poobozowe, "Wspólne kolędowanie", Gwiazdka połączona z wieczerzą wigilijną, Zabawa karnawałowa, Spotkanie wielkanocne - są to punkty, które pozwalają wychowankom poznawanie kultury i tradycji, jak też wpływają na wspólnotę i rodzinną atmosferę, jaka panuje w palcówce. To także współorganizowanie imprezy "Festyn na Zdrowiu - Rodzina się bawi" wraz z Kurią Archidiecezji Łódzkiej i UMŁ podczas Łódzkich Dni Rodziny, a także "Festyn parafialny" dla rodzin.
Dla wychowanków jest to drugi dom, gdzie w atmosferze ciepła, miłości, szacunku, zrozumienia, bezpieczeństwa, akceptacji, pomocy i wsparcia realizuje się ich rozwój intelektualno-moralno-społeczny. Jednak największym osiągnięciem naszej placówki i owocem, który przyprawia o wielką radość, jest fakt, że średnio 60% naszych wychowanków, wyrasta na młodych ludzi, którzy pragną później sami pomagać swoim młodszym kolegom i koleżankom. Dzięki temu, iż sami uzyskali kiedyś wsparcie i pomoc w trudnych dla nich chwilach; teraz sami pragną nieść taką pomoc innym - mając świadomość tego, jak wiele można zdziałać poprzez bycie z kimś, kto cierpi i służenie dla dobra innych.

Prowadzone działania
Oratorium prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczą w ciągu całego roku dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy świetlicę środowiskową, grupę teatralną "Tęcza", zespół muzyczny i scholę dziecięcą, grupę misyjną, ERM oraz grupy formacyjne dla młodzieży. Organizujemy liczne okolicznościowe imprezy dla dzieci i młodzieży tj. wyjazdy turystyczne, Przegląd Piosenki Cecylia Song, Andrzejki, Mikołajki, Spotkanie poobozowe, Gwiazdkę, Zabawę karnawałową, Festyn na Zdrowiu dla rodzin. Ferie w mieście i Lato w mieście dla 120 osób, kolonie wypoczynkowe i obozy młodzieżowe dla ok. 420 osób. Imprezy mają charakter cykliczny.
Osoby realizujące program są wykwalifikowane do prowadzenia programu; są one po studiach bądź w trakcie studiów z zakresu pedagogiki, 10 osób. Mają ukończone kursy Szkoły Animatora Oratorium - 30 osób, kursy KLANZY z pedagogiki zabawy i prowadzenia grupy, spotkań z grupą i w grupie, stare i nowe gry podwórkowe, jak Dawid tańczyć chcę; animacji muzycznej, kinezjologii edukacyjnej; kursy wychowawcy kolonijnego, kierownika kolonii, kierownika wycieczek i rajdów, instruktora gier zespołowych. Certyfikaty z warsztatów ADHD.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność wychowawcza i formacyjna dzieci i młodzieży
Odbiorcy działań

Zarząd

Michał Chorąży, kierownik oratorium
Anna Felicka-Dzionek, członek
Katarzyna Stelmaszczyk, skarbnik
Dariusz Krajewski, członek
Radosław Kowalczyk, sekretarz
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej