Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział w Gdańsku

Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział w Gdańsku
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
604 590 117
Telefon
58 341 79 15
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
poniedziałek - piątek w godz. 10:00 - 18:00
Ulica
Gdyńskich Kosynierów 11 lok. 2
Kod pocztowy
80-866
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Nie
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Brak podjazdu dla wózków inwalidzkich oraz windy. Siedziba CPK Gdańsk znajduje się na podwyższonym parterze starej kamienicy.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa fundacji nie posiadająca osobowości prawnej
Rok powstania
1999
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
53
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Sekretariat

Sekretariat

Korytarz

Korytarz

Pokój porad

Pokój porad

Pokój porad

Pokój porad

Miniatura
Miniatura Sekretariat
Miniatura Korytarz
Miniatura Pokój porad
Miniatura Pokój porad
Jesteśmy tu dla Ciebie od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 18:00

604 590 117

58 341 79 15

Skontaktuj się z nami także mailowo: cpk_gdansk@cpk.org.pl

Oddział CPK Gdańsk działa od 1999 roku. W 2019 roku CPK Gdańsk przyjęło prawie 700 klientek z doświadczeniem przemocy udzielając ponad 1500 porad i konsultacji psychologicznych, prawie 700 porad prawnych, organizując 3 grupy wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy. Przez wszystkie lata swojej działalności CPK Gdańsk przyjęło prawie 9000 klientek z doświadczeniem przemocy udzielając ponad 8000 porad i konsultacji psychologicznych, prawie 10000 porad prawnych. Oddział posiada swoje odrębne konto do wpłat i darowizn, które przeznaczane są na działalność oddziału fundacji w Gdańsku.

Fundacja Centrum Praw Kobiet została założona w 1994 r. i jest organizacją pozarządową, której celem i misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym oraz rodzinnym, a także pomoc kobietom poprzez poszerzanie dostępu do informacji, poradnictwa i pomocy prawnej oraz psychologicznej w szczególności dla kobiet doświadczających przemocy i dyskryminacji.

Istotnym elementem pracy fundacji jest udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej pokrzywdzonym kobietom, dzięki pracy i zaangażowaniu wolontariuszy, którzy, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, poświęcają fundacji nieodpłatnie swój czas.

Pomoc, jakiej udzielamy, nie ogranicza się wyłącznie do porady prawnej lub psychologicznej sensu stricto. Naszym celem jest, aby świadczone przez nas usługi pomagały kobietom w poznaniu ich praw oraz skutecznym ich egzekwowaniu, aby umacniały je i pomagały w podejmowaniu właściwych decyzji.

W Centrum Praw Kobiet staramy się łączyć w codziennej działalności różne formy aktywności. Z jednej strony udzielamy całkowicie darmowej i profesjonalnej pomocy prawnej i psychologicznej indywidualnym kobietom potrzebującym wsparcia, z drugiej, staramy się wpływać na całokształt prawa oraz jego stosowanie w Polsce, obalać stereotypy, wyrównywać szanse poprzez walkę z dyskryminacją, a także poszerzać świadomość kobiet w zakresie uprawnień jakie im przysługują, m. in. poprzez rozpowszechnianie bezpłatnych poradników prawnych.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Szkolenia i wydarzenia
11.05.2022
Gdańsk
Bezpłatne
Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku zaprasza na grupę wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy. Oferta skierowana jest do mieszkanek Gdańska, które potrzebują pomocy psychoedukacyjnej i psychologicznej w związku z doświadczaniem przemocy oraz chcą otrzymać i dawać wsparcie kobietom w podobnych sytuacjach życiowych.
Publicystyka
28.05.2021
Jednym z najdotkliwiej odczuwanych rodzajów przemocy jest przemoc domowa – znęcanie się nad rodziną jest najczęściej popełnianym przestępstwem w Polsce po przestępstwach przeciwko mieniu i życiu, a rodzina stanowi najczęstsze środowisko, w którym dochodzi do zabójstw czy ciężkich uszkodzeń ciała. Nie ma wątpliwości, że z powodu przemocy domowej cierpią całe rodziny - kobiety, mężczyźni i dzieci, ale czy każde z nich tak samo często i dotkliwie?
Publicystyka
26.11.2020
"Odwaga, wolność, działanie, siła, wiatr w żaglach. Nie wszyscy z nas je mają i o tym jest ten projekt. Stań się jego częścią wybierając nagrodę - dmuchnij w żagle i pomóż 9 kobietom wypłynąć w morze, by stanąć twarzą w twarz z żywiołem. Razem zróbmy wiatr!" Fundacja Centrum Praw Kobiet - oddział Gdańsk ruszyła z nową kampanią crowdfundingową.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
Reklama

Jednostka nadrzędna

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
39 1020 1156 0000 7202 0115 4392
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej