Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział w Gdańsku

Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział w Gdańsku
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
58 341 79 15
Telefon
604 590 117
Adres rejestrowy
Ulica
Gdyńskich Kosynierów 11
Kod pocztowy
80-866
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa fundacji nie posiadająca osobowości prawnej
NIP
525-14-50-105
Rok powstania
1970
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Centrum Praw Kobiet jest organizacją pozarządową, której celem i misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym oraz rodzinnym, a także pomoc kobietom, objawiająca się m. in. poszerzaniem dostępu do informacji, poradnictwa i pomocy prawnej oraz psychologicznej w szczególności dla kobiet będących ofiarami przemocy i dyskryminacji.

Istotnym elementem pracy Centrum jest udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej pokrzywdzonym kobietom, dzięki pracy i zaangażowaniu wolontariuszy, którzy, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, poświęcają Fundacji nieodpłatnie swój czas.

Pomoc, jakiej udzielamy, nie ogranicza się wyłącznie do porady prawnej lub psychologicznej sensu stricto. Naszym celem jest, aby świadczone przez nas usługi pomagały kobietom w poznaniu ich praw oraz skutecznym ich egzekwowaniu, aby umacniały je i pomagały w podejmowaniu właściwych decyzji.

W Centrum Praw Kobiet staramy się łączyć w codziennej działalności różne formy aktywności. Z jednej strony udzielamy całkowicie darmowej i profesjonalnej pomocy prawnej i psychologicznej indywidualnym kobietom potrzebującym wsparcia, z drugiej, staramy się wpływać na całokształt prawa oraz jego stosowanie w Polsce, a także na świadomość kobiet w zakresie uprawnień jakie im przysługują, m. in. poprzez rozpowszechnianie bezpłatnych poradników prawnych.

Główna siedziba Centrum Praw Kobiet znajduje się w Warszawie. Aktualnie, poza Gdańskiem, oddziały Fundacji umiejscowione są w Grójcu, Łodzi oraz we Wrocławiu.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
Reklama

Jednostka prowadząca

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej