Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Fundacja Edukacji Ubezpieczeniowej

Fundacja Edukacji Ubezpieczeniowej
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 333 73 26
Adres rejestrowy
Ulica
Aleje Jerozolimskie 87
Kod pocztowy
02-001
Miejscowość
Warszawa-Ochota
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ochota
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000018586
REGON
01607115700000
NIP
525-21-38-806
Rok powstania
1999
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Edukacji Ubezpieczeniowej ma na celu organizowanie i wspieranie działań w zakresie podnoszenia edukacji ubezpieczeniowej ludności. Ma przede wszystkim być płaszczyzną współpracy i współdziałania, postrzeganą bardziej neutralnie i przez to skupiać wokół siebie ludzi i inicjatywy, których celem jest edukacja i informacja ubezpieczeniowa. Jest ona kolejnym dowodem przydatności takiej formuły dla realizacji celów społecznie użytecznych. Fundacja Edukacji Ubezpieczeniowej stanowi jedną z płaszczyzn realizacji funkcji Rzecznika Ubezpieczonych, tj. funkcji edukacyjno-informacyjnej.

Podstawowe cele fundacji:

  • Organizowanie i wspieranie działań w zakresie podnoszenia edukacji ubezpieczeniowej ludności, w tym korzyści z ubezpieczeń majątkowych i osobowych oraz ochrony praw ubezpieczonych poprzez:
    Organizowanie i upowszechnianie wiedzy o stanie rynku ubezpieczeniowego w kraju, a w szczególności informacji o firmach ubezpieczeniowych i oferowanych przez nie produktach w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych,
    Organizowanie i dofinansowywanie szkoleń, kursów, sympozjów i konsultacji w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych,
    Upowszechnianie prawa ubezpieczeniowego oraz opracowywanych materiałów edukacyjnych, m.in. poprzez współpracę z mediami,
    Organizowanie i dofinansowywanie właściwych form pośrednictwa i poradnictwa oraz pomocy dla korzystających z usług ubezpieczeniowych.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej