Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Towarzystwo Amicus
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
85 653 77 53
Adres rejestrowy
Ulica
Brukowa 28 lok. 8
Kod pocztowy
15-889
Miejscowość
Białystok
Województwo
podlaskie
Powiat
Białystok
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000114305
REGON
05065347600000
NIP
5422588917
Rok powstania
1998
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Towarzystwo Amicus zostało powołane do życia w lipcu 1998 roku przez zespół podlaskich studentów i absolwentów uczelni wyższych, działaczy kulturalnych, pracowników samorządowych, pracowników naukowych oraz przedsiębiorców.

Towarzystwo Amicus dzisiaj to dynamicznie rozwijająca się organizacja działająca już od 18 lat w branży informacyjnej, szkoleniowej, edukacyjnej, wydawniczej oraz usług doradczych. Jako niezależna organizacja non-profit działa w myśl zasady, iż informacja jest prawem a nie towarem. Określenie organizacji miało jasno odzwierciedlać filar jej działalności, być swoistą platformą porozumienia dla ludzi tworzących wszelkie inicjatywy społeczne. Platformą porozumienia budującą dialog między innymi organizacjami oraz przyjacielskich relacji wpisujących się w działania statutowe. Stąd właśnie wzięła się nazwa organizacji, Amicus z łaciny znaczy przyjaciel. Ogromny potencjał Stowarzyszenia to stabilna, wysoko wykwalifikowana kadra merytoryczna oraz szeroka sieć ekspertówi konsultantów, z którymi Towarzystwo współpracuje. Łączy nas wspólna wizja realizowanych przedsięwzięć, uczestnictwo w procesie decyzyjnym przy jasno określonych rolach w zespole, a także odpowiedzialność za funkcjonowanie całej organizacji. Zespół Towarzystwa Amicus regularnie podnosi swoje kompetencje zapewniając bardzo wysoką jakość świadczonych usług. Wiedza i doświadczenie zdobyte od 1998 roku pozwala nam oferować profesjonalne usługi informacyjno-szkoleniowe. W ciągu ostatnich trzech lat tego rodzaju wsparciem objęliśmy ponad 4 tysiące osób. Dodatkowo prowadzimy liczne spotkania informacyjne i wizyty studyjne we współpracy z Partnerami z Gruzji, Łotwy, Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Belgii, Francji, Norwegii, Portugali i Szwajcarii. Nasze działania prowadziliśmy coraz częściej poza granicami naszego kraju.

Od 2000 roku Towarzystwo Amicus specjalizuje się w działaniach proeuropejskich. Od ośmiu lat prowadzi punkty sieci Komisji Europejskiej Europe Direct -Białystok, oraz Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Warszawie. Punkty upowszechniają informacje o wszystkich aspektach związanych z członkowstwem Polskiw UE, przede wszystkim zaś informują o funduszach unijnych oraz udzielają pomocy w ich pozyskiwaniu. Ponadto przez dwanaście lat Towarzystwo Amicus prowadziło Punkt Informacyjny EURODESK Białystok oraz Centrum Informacji Europejskiej w Białymstoku.

Towarzystwo Amicus realizowało następujące wysokobudżetowe projekty:
"Nowoczesny nauczyciel - kursy doskonalenia zawodowego nauczycieli 7 podwarszawskich powiatów",
"Regionalny Ośrodek Szkoleniowy Ogólnopolskiego Programu Kształcenia Kadr Sportowych w Białymstoku",
"Innowacyjne możliwości tworzenia zielonych miejsc pracy szansą dla województwa podlaskiego",
"Przygotowanie i wdrożenie programu praktyk studenckich w mieście Białystok",
"Liderzy ekologicznej produkcji. Projekt szkoleniowo-doradczy dla MŚP",
"PO KoLorowej stronie życia - Twojej i Twojego smyka!",
"Nauczyciel kształcenia zawodowego XXI wieku",
"Klub Małych Odkrywców",
"Nowoczesny Nauczyciel",
"Coaching w oświacie",
"Creative Poland"
oraz "Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Warszawie"

  • finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego,
  • "Punkt informacji EUROPE DIRECT - Białystok" finansowany bezpośrednio ze środków Komisji Europejskiej,
  • "Transgraniczny Wymiar Turystyki" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej ENPI Litwa - Polska - Rosja 2007 - 2013,
  • "Centrum Kompetencji NGO" w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
  • Fundusze Europejskie dla Organizacji Pozarządowych w Polsce realizowany w ramach zlecenia Ministerstwa Rozwoju i jego "Konkursu dotacji na działania edukacyjne w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
09.04.2013
Przemysły kreatywne odgrywają coraz ważniejszą rolę na rynku i stanowią realną szansę na szybkie wyjście z kryzysu. Kultura staje się obszarem nowych inwestycji. Jak w pełni wykorzystać twórczy potencjał drzemiący w Polakach? Okazją do zapoczątkowania dyskusji na ten temat były trzy konferencje inicjujące projekt Creative Poland oraz Partnerstwo na rzecz Rozwoju Polskiego Przemysłu Kreatywnego.
Publicystyka
29.03.2013
26 marca 2013 w Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4 w Warszawie odbyła się konferencja „Rola przemysłu kreatywnego w rozwoju gospodarczym kraju – walor współpracy międzysektorowej”. Było to ostatnie spotkanie inicjujące projekt Creative Poland, którego głównym celem jest stworzenie Partnerstwa na rzecz Rozwoju Polskiego Przemysłu Kreatywnego.
Publicystyka
21.03.2013
18 marca 2013 w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych odbyła się konferencja inicjująca debatę poświęconą roli sektorów kreatywnych w rozwoju gospodarczym miasta i regionu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, uczelni wyższych, firm kreatywnych oraz reprezentanci województw mazowieckiego i podlaskiego, które wraz z łódzkim uczestniczą w Partnerstwie realizowanym w ramach projektu Creative Poland.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
dostarczanie informacji o źródłach finansowania
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej