Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów"

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
32 251 75 33
Adres rejestrowy
Ulica
Andrzeja 12a
Kod pocztowy
40-061
Miejscowość
Katowice
Województwo
śląskie
Powiat
Katowice
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000009221
REGON
27755397400000
NIP
6342424781
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Ludzie
Liczba członków
18
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

"Ludzie bowiem to anioły bez skrzydeł i to jest właśnie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie"

Dom Aniołów Stróżów jest organizacją z 25-letnią historią. To wielowymiarowy system wsparcia dla młodzieży, dzieci i ich rodzin, gdzie każdy potrzebujący znajdzie pomoc. Organizacja prowadzi w śląskich i zagłębiowskich dzielnicach biedy w Katowicach – Załężu, Chorzowie oraz Sosnowcu – Juliuszu 8 placówek: świetlice terapeutyczne, kluby rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne, poradnię rodzinną, akademię rozwoju talentów, programy aktywizacji społecznej i zawodowej młodzieży i dorosłych.

Dom Aniołów Stróżów codziennie opiekuje się ok. 130 dziećmi w wieku od 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin. Organizacja szlifuje „dzieci węgla" tak, by uwierzyły w siebie i stawały się diamentami. Na rzecz podopiecznych działa około 25 pracowników: wychowawców korekcyjnych, pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów, asystentów rodzinnych, streetworkerów, których pracę wspomaga około 300 wolontariuszy rocznie.

Działania Domu Aniołów Stróżów są zauważane i doceniane:

W 2004 roku stowarzyszenie otrzymało Wyróżnienie, a w 2011 roku Nagrodę Główną Kapituły PRO PUBLICO BONO pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka, prof. Andrzeja Zolla i Kardynała Franciszka Macharskiego w konkursie „Samorządność dla solidarności" za działania podejmowane na rzecz dobra wspólnego.

W 2010 roku w II edycji Konkursu Wojewody Śląskiego „Śląskie na 5" wyróżnienie w kategorii Filantropia.

W 2016 roku Nagrodę, a w 2019 roku Wyróżnienie w konkursie MARKA ŚLĄSKIE w kategorii Organizacje Pozarządowe – za istotny wkład w rozwój województwa śląskiego.

Aby zmieniać świat i realizować misję Dom Aniołów Stróżów współpracuje z wieloma instytucjami publicznymi, mediami oraz biznesem. Stowarzyszenie organizuje lub uczestniczy również w licznych akcjach i wydarzeniach, które pomagają zbierać fundusze na prowadzoną działalność. Wśród wybranych są: Świąteczna Akcja Pomocy Dzieciom USKRZYDLAMY, akcje społeczne podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, Kalendarz „Katowice Miasto ludzi wolnych", koncerty SCENOZSTĄPIENIE MIUOSH X JIMEK X SMOLIK X NOSPR na Stadionie Śląskim oraz Mioush XV w katowickiej Strefie Kultury, „Katowickie Kilometry Dobra. DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży", kolacja charytatywna „Szychy na Szychcie", „BIEGNIJ DLA ANIOŁÓW! Charytatywny parkrun Katowice z okazji Dnia Dziecka" i wiele innych…

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
29.01.2015
Już za nami wielki finał Świątecznej Akcji Pomocy Dzieciom USKRZYDLAMY, który miał miejsce w środę 28 stycznia we wspaniałych wnętrzach zaprzyjaźnionej z Aniołami kawiarni Strefa Centralna, która się mieści w budynku Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek przy Placu Sejmu Śląskiego.
Publicystyka
22.01.2015
Anielska Świąteczna Akcja Pomocy Dzieciom USKRZYDLAMY dobiegła końca. Kolejny już raz wielu ludzi o otwartych sercach, w tym przedświątecznym okresie, zaangażowało się ogromnie w pomoc dzieciom!
Publicystyka
08.04.2015
Zaczęło się w środę 25 marca w katowickiej "Szkole jak Dom", gdzie przez trzy dni (!) trwał super kiermasz dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Dzieci zebrały dla nas blisko 2 tysiące złotych!

Zarząd

Monika Bajka, prezes zarządu
Maciej Rogóż, wiceprezes ds. administracyjnych
Daria Mejsner, wiceprezes zarządu ds. programowych
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
36 1050 1214 1000 0022 4957 0207
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej