Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Poradnik PDF o sprawozdaniu finansowym za rok 2023 Wiarygodne i aktualne źródło informacji. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Stowarzyszenie "Pro Humanitatis"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
76 849 73 00
Adres rejestrowy
Ulica
Szklary Górne 51c
Kod pocztowy
59-335
Miejscowość
Szklary Górne
Województwo
dolnośląskie
Powiat
lubiński
Gmina
Lubin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000208407
REGON
39046523100000
NIP
6922374002
Rok powstania
1996
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie powstało w 1994 roku. Rozszerzenie działalności organizacji nastąpiło w roku 2004. Od grudnia 2013r. Stowarzyszenie Pro Humanitatis posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Członkowie Stowarzyszenia to przede wszystkim nauczyciele i pracownicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych, jak również inne osoby chcące wspierać wychowanków Ośrodka oraz innych potrzebujących. Działalność Stowarzyszenia opiera się w całości na wolontariacie swoich członków.

Statutowe główne cele Stowarzyszenia to:

  • udzielanie pomocy w zaspokajaniu potrzeb zbiorowych i indywidualnych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, młodzieży i dzieciom z całościowymi zaburzeniami rozwoju oraz rodzinom, opiekunom i specjalistom;
  • organizowanie i przeprowadzanie różnych form lecznictwa, edukacji i opieki dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci o pokrewnych zaburzeniach rozwoju;
  • utworzenie Punktu Konsultacyjnego dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych.

Stowarzyszenie zmierzając do integracji osób niepełnosprawnych, współdziała z samorządami terytorialnymi, instytucjami pomocy społecznej, placówkami oświatowymi, fundacjami, które niosą pomoc osobom niepełnosprawnym. Szczególnie skupia się na pozyskiwaniu środkow finansowych od instytucji oraz osób prywatnych.

Swoje cele statutowe Stowarzyszenie realizuje m.in.: poprzez wspieranie finansowe i materialne działań Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych w przedmiocie zaspokajania potrzeb zbiorowych wychowanków oraz udzielanie pomocy finansowej wychowankom i absolwentom.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej