Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Fundacja "Ex Animo" im. Marii Sapiehy

Fundacja "Ex Animo" im. Marii Sapiehy
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
Telefon
22 851 10 80
Telefon
22 851 10 80
Adres rejestrowy
Ulica
Belwederska 26/30
Kod pocztowy
00-585
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
MAZOWIECKIE
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000169133
REGON
01170963200000
NIP
526-16-58-250
Rok powstania
1994
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja

 1. Gromadzenie środków finansowych i zasobów materialnych na budowę szpitala onkologicznego dla dzieci, jego wyposażenie i funkcjonowanie oraz na pomoc dla dzieci chorych na raka, a także na szkolenie personelu szpitala.
 2. Gromadzenie środków finansowych na wyposażenie, remonty i funkcjonowanie Kliniki Onkologii - Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".
 3. Wspomaganie działań placówek medycznych, mających na celu leczenie lub rehabilitację dzieci z chorobą nowotworową.
 4. Upowszechnianie wiedzy o problemach dzieci z chorobą nowotworową.
 5. Rozwijanie kontaktów z krajowymi oraz zagranicznymi organizacjami, zajmującymi się problematyką i leczeniem chorób nowotworowych u dzieci.

Prowadzone działania

 1. Zakup sprzętu i środków medycznych medycznego niezbędnych do ratowania życia i zdrowia dzieci z chorobami nowotworowymi.
 2. Organizacja imprez okolicznościowych dla dzieci z Kliniki Onkologii "Instytutu-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka" - Dzień Dziecka,Mikołajki, Dzień Św. Łucji itp.
  3.Finansowanie wakacyjnych wyjazdów pacjentów Kliniki Onkologii m.in. na Międzynarodowy Obóz "Camp Good Days and Special Times", organizowany w USA
  4.Organizacja i finansowanie sympozjów, konferencji, pobytów i wymian o charakterze naukowym oraz innych form, umożliwiających zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami onkologii dziecięcej w kraju i zagranicą dla personelu medycznego.
 3. Organizacja i finansowanie miejsc noclegowych dla rodziców i opiekunów pacjentów Kliniki Onkologii Instytutu "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w obiekcie hotelowym znajdującym się na terenie szpitala.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej