Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja "Ex Animo" im. Marii Sapiehy
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
Telefon
22 851 10 80
Telefon
22 851 10 80
Adres rejestrowy
Ulica
Belwederska 26/30
Kod pocztowy
00-585
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000169133
REGON
01170963200000
NIP
526-16-58-250
Rok powstania
1994
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja

 1. Gromadzenie środków finansowych i zasobów materialnych na budowę szpitala onkologicznego dla dzieci, jego wyposażenie i funkcjonowanie oraz na pomoc dla dzieci chorych na raka, a także na szkolenie personelu szpitala.
 2. Gromadzenie środków finansowych na wyposażenie, remonty i funkcjonowanie Kliniki Onkologii - Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".
 3. Wspomaganie działań placówek medycznych, mających na celu leczenie lub rehabilitację dzieci z chorobą nowotworową.
 4. Upowszechnianie wiedzy o problemach dzieci z chorobą nowotworową.
 5. Rozwijanie kontaktów z krajowymi oraz zagranicznymi organizacjami, zajmującymi się problematyką i leczeniem chorób nowotworowych u dzieci.

Prowadzone działania

 1. Zakup sprzętu i środków medycznych medycznego niezbędnych do ratowania życia i zdrowia dzieci z chorobami nowotworowymi.
 2. Organizacja imprez okolicznościowych dla dzieci z Kliniki Onkologii "Instytutu-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka" - Dzień Dziecka,Mikołajki, Dzień Św. Łucji itp.
  3.Finansowanie wakacyjnych wyjazdów pacjentów Kliniki Onkologii m.in. na Międzynarodowy Obóz "Camp Good Days and Special Times", organizowany w USA
  4.Organizacja i finansowanie sympozjów, konferencji, pobytów i wymian o charakterze naukowym oraz innych form, umożliwiających zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami onkologii dziecięcej w kraju i zagranicą dla personelu medycznego.
 3. Organizacja i finansowanie miejsc noclegowych dla rodziców i opiekunów pacjentów Kliniki Onkologii Instytutu "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w obiekcie hotelowym znajdującym się na terenie szpitala.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej