Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie "Parafiada" im. Św. Józefa Kalasancjusza

Stowarzyszenie "Parafiada" im. Św. Józefa Kalasancjusza
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 651 07 01
Telefon
22 651 08 73
Adres rejestrowy
Ulica
Gwintowa 3
Kod pocztowy
00-704
Miejscowość
Warszawa-Mokotów
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000124134
REGON
01047658000000
NIP
521-29-41-833
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy nowoczesną Organizacją Pożytku Publicznego, dzięki której tysiące młodych Polaków z kraju i zagranicy zdobywa sportowe laury oraz otwiera się na kulturę i wiarę. Oprócz aktywnego modelu spędzania wolnego czasu, przekazujemy im także bezcenne we współczesnym świecie wartości: szacunek, dobro i uczciwość.

Jesteśmy inicjatorem wielu cennych projektów realizowanych w szkołach, klubach sportowych, domach dziecka, świetlicach i ogniskach, ale zawsze w jedności z parafią. Stadion - teatr - świątynia - parafiadowa triada, zgodnie z którą działamy, reprezentuje najważniejsze dziedziny ludzkiej aktywności: sport, kulturę i duchowość.

Nasze Stowarzyszenie zostało utworzone w 1992 roku. Przez cały okres działalności realizujemy swoje cele i zadania według duchowości kalasantyńskiej i w nawiązaniu do tradycji szkoły pijarskiej.

Wybrane programy:

Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

  • jedną z głównych form aktywności Stowarzyszenia jest coroczne organizowanie Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży - wielkiej wakacyjnej imprezy, niejako finałów podsumowujących całoroczną pracę. Młodzi ludzie mają szansę na codzienne zmagania sportowe i kulturalne. Finały te mają swoją tradycję i uznaną markę (m.in. wyróżnienie przez Polski Komitet Olimpijski w 2009 roku). Bierze w nich udział wielu młodych ludzi (w 2013 roku - ok. 1500 osób) z Polski oraz zagranicy. Wspierają ich starannie dobrani koordynatorzy, sędziowie i opiekunowie. W 2014 roku odbędzie się po raz 26.

Parafiady Lokalne i Regionalne

  • wstępem do wyżej wspomnianych finałów są zawody lokalne. Na wiosnę każdego roku odbywa się współzawodnictwo sportowe i kulturalne w kilkudziesięciu miejscach w Polsce.

Współpraca z Polonią i Polakami za granicą

  • rokrocznie Stowarzyszenie Parafiada zaprasza kilkadziesiąt grup dzieci i młodzieży spoza wschodniej granicy Polski wraz z dwoma opiekunami na dwutygodniowe letnie obozy oraz na opisane wyżej Finały Parafiady. Grupy reprezentują w większości parafie, szkoły, kluby sportowe, zespoły artystyczne i organizacje polonijne m.in. z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Mołdawii. Dla dzieci i młodzieży ze Wschodu wyjazd do Polski jest nagrodą i podsumowaniem całorocznej pracy, a także możliwością współzawodnictwa indywidualnego i zbiorowego w sporcie oraz konkursach artystycznych ze swoimi rówieśnikami z Polski i innych krajów.

Letnie Obozy Parafiadowe

  • mają one charakter przygodowy, sportowo-rekreacyjny, taneczny, artystyczny lub liderski. Szeroka oferta ma jeden punkt wspólny - świetną zabawę. Zapraszamy dzieci i młodzież w góry, nad morze lub jeziora. Pierwsze obozy rozpoczynają się już pod koniec czerwca każdego roku.

Kursy i szkolenia

  • prowadzimy także kursy dla kandydatów na wychowawców. Uczymy na nich jak umiejętnie budować autorytet u młodzieży, jak organizować czas wolny na koloniach i radzić sobie w trudnej sytuacji. Serdecznie zapraszamy!

Katyń… ocalić od zapomnienia

  • jest to program skierowany do środowisk edukacyjnych, samorządowych, szeroko pojętych społeczności lokalnych, którego celem jest zachęcenie wielu instytucji do współdziałania dla wspólnego dobra oraz rozwijanie - szczególnie wśród młodzieży - umiejętności twórczego myślenia i indywidualnej interpretacji zjawisk mających miejsce w dziejach naszego narodu i historii Europy. Bezpośrednim celem programu jest posadzeniu w miejscach publicznych, parkach, na skwerach itp. 21.857 DĘBÓW PAMIĘCI na 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej (jeden DĄB to jedno nazwisko z listy oficerów zamordowanych w Katyniu, Miednoje i Twerze). Program uzyskał liczne znaczące patronaty i cieszy się wielkim społecznym zainteresowaniem (na dzień 18 czerwca 2014 r. - posadzono już 4.458 Dębów Pamięci w Polsce poza jej granicami, w USA, Norwegia, Szwajcaria, Węgry, Litwa, Łotwa, Rosja, Białoruś i Ukraina). Powstał także portal dedykowany temu Programowi www.katyn-pamietam.pl, na którym znajdują się najnowsze wiadomości o realizowanych inicjatywach.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
07.11.2012
Stowarzyszenie Parafiada, organizacja pożytku publicznego, planuje uruchomić portal, służący do lepszej komunikacji miedzy organizacjami pozarządowymi, klubami sportowymi i szkołami w rożnych regionach kraju. Zakładać konta na portalu będą mogły także ośrodki sportu i rekreacji czy inne instytucje związane ze sportem. Jednak realizacja tego projektu zależy od Państwa opinii i sugestii, dlatego zapraszamy do wypełnienia krótkiej (5 minut) ankiety.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
sport amatorski, rekreacyjny
edukacja dzieci i młodzieży
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
działalność wychowawcza i formacyjna dzieci i młodzieży
prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, kół zainteresowań
pomoc Polonii i Polakom za granicą
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Odbiorcy działań

Zarząd

Tomasz Olczak, Prezes Zarządu
Maria Kujel, Wiceprezes Zarządu
Przemysław Belcyr, Sekretarz Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej