Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Związek Ukraińców Podlasia
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
607 265 339
Adres rejestrowy
Ulica
Kryniczna 14
Kod pocztowy
17-100
Miejscowość
Bielsk Podlaski
Województwo
podlaskie
Powiat
bielski
Gmina
Bielsk Podlaski
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000259643
REGON
05003558300000
NIP
5431868160
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Związek Ukraińców Podlasia to największa ukraińska organizacja społeczno-kulturalna działająca na Podlasiu, założona w 1992 roku na bazie podlaskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce. Działa na terenie województw podlaskiego i lubelskiego. Jej siedzibą jest Bielsk Podlaski.

Celem działalności Związku jest podtrzymanie i rozwój ukraińskiej tożsamości narodowej wśród ukraińskojęzycznej ludności Podlasia, działanie na rzecz zachowania i rozwoju miejscowej kultury ukraińskiej i prowadzenie działań na rzecz kształtowania postaw obywatelskich ukraińskiej mniejszości narodowej oraz urzeczywistniania praw obywatelskich ukraińskiej mniejszości narodowej w Polsce, zagwarantowanych w normach prawa krajowego i międzynarodowego.

Swoje cele organizacja realizuje głównie poprzez działalność społeczno-kulturalną, wydawniczą i edukacyjną. Jako przykład długofalowych, zauważalnych efektów aktywności stowarzyszenia należy podać szereg cyklicznych wydarzeń oraz przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych, które od dziesięcioleci są stałym elementem przestrzeni życia kulturalnego Podlasia. Są to takie inicjatyey, jak Festiwal Kultury Ukraińskiej na Podlasiu „Podlaska Jesień”, impreza plenerowa „Na Iwana, na Kupała”, Konkurs Piosenki Ukraińskiej „Z Pidlaśkoji Krynyci”, liczne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, działalność wydawnicza, w tym wydawanie Ukraińskiego Pisma Podlasia „Nad Buhom i Narwoju”.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych
pomoc rzeczowa (odzież, żywność)
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej