Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie In gremio
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
58 624 05 09
Telefon
58 624 05 09
Adres rejestrowy
Ulica
Strażacka 15
Kod pocztowy
81-616
Miejscowość
Gdynia
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdynia
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000008919
REGON
19024209800000
NIP
586-11-25-349
Rok powstania
1991
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Ludzie
Liczba członków
20
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie In gremio jest organizacją pożytku publicznego, która realizuje swoją misję na wielu polach, w różnych formach i dla wielu grup odbiorców. Z roku na rok powiększa się obszar naszej aktywności, szukamy nowych wyzwań, ale nie zapominamy o stałym doskonaleniu wszystkich realizowanych inicjatyw. Mimo że istniejemy już ponad 20 lat, nie brakuje nam spontaniczności i żarliwości. Nasze najważniejsze obszary i formy działalności to:

Edukacja dzieci i młodzieży
Od tego rozpoczęliśmy naszą drogę. In gremio prowadzi Pierwszą Społeczną Szkołę Podstawową (rok powstania: 1990), Pierwsze Społeczne Gimnazjum (rok powstania: 1999) i Ognisko Muzyczne ”RYTM” (rok powstania: 1998). Startujemy w licznych konkursach i odnosimy znaczące sukcesy. Współpracujemy ze szkołami w kraju i za granicą. Wygrywamy granty, co pozwala rozwijać się naszym szkołom technologicznie i merytorycznie. Nasze naczelne hasło brzmi: Nowa edukacja na nowe czasy®

Pomoc psychologiczna i pedagogiczna
W roku 1998 założyliśmy pierwszy w rejonie niepubliczny Ośrodek Psychologiczno-Pedagogiczny RAZEM, który uzyskał uprawnienia publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Wspieramy poprzez konferencje i warsztaty instytucje szkolne i publiczne w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, edukacyjnych i społecznych. Obejmujemy pomocą całe województwo pomorskie, reagując na różnorodne problemy współczesności.

Kultura
Współpracujemy z instytucjami kulturalnymi, w tym teatrami zawodowymi i offowymi, realizując z nimi projekty edukacyjno-kulturalne („Sprawa operacyjnego rozpoznania”). Organizujemy koncerty (m.n. Jacka Kaczmarskiego, z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), konkursy (m.in. Festiwal Twórczości Dziecięcej RAZEM Festival), prowadzimy działalność wydawniczą.

Akcje społeczne
10 lutego, na urodziny Gdyni, już tradycyjnie rozdajemy mieszkańcom gorącą czekoladę, a na wiosnę zapraszamy do uczestnictwa w akcie tworzenia (”Dzień Sztuki”, Tydzień Sztuki). Założyliśmy specjalną stronę poświęconą naszemu miastu www.urodzinygdyni.pl). Od dziewiętnastu lat pomagamy Jurkowi Owsiakowi, prowadząc sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Promocja wolontariatu
Do naszych działań zapraszamy wolontariuszy w każdym wieku. Promujemy ideę wolontariatu na terenie województwa pomorskiego (m.in. projekt ”Demokracja jest OK”). Zaprosiliśmy do współpracy kilkudziesięciu wolontariuszy - dziennikarzy, artystów, muzyków, specjalistów różnych dziedzin, studentów.

Budowa społeczeństwa otwartego i edukacja społeczna
Od lat organizujemy projekty, dzięki którym staramy się realnie, choćby na niewielkim obszarze, zmieniać świat. Dostęp do informacji publicznej (konferencja ”Każdemu wolno pytać”), równy status mężczyzn i kobiet (projekt ”Być kobietą”) czy zwracanie uwagi na dyskryminację (projekt ”Ja jestem innym Ty”) to tylko wybrane przedsięwzięcia.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
28.12.2012
We wtorek, 4 grudnia, wręczono Nagrody Bursztynowego Mieczyka dla najlepiej działających organizacji pozarządowych w województwie pomorskim. Z nieskrywaną satysfakcją informujemy, że w gronie laureatów znalazła się nasza organizacja!
Publicystyka
13.09.2012
Zapraszamy do lektury artykułu, opublikowanego w Gazecie Świętojańskiej, w którym porównujemy wprowadzanie mechanizmu budżetu obywatelskiego w polskich miastach. Przyglądamy się, jak wygląda sytuacja m.in. w Sopocie, Gdyni, Gdańsku, ale także Poznaniu czy Zielonej Górze.
Publicystyka
06.09.2012
3 września Gdyńskie Liceum Autorskie, prowadzone przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe, otrzymało imię Edwarda Stachury podczas uroczystości, której towarzyszył happening w wykonaniu uczniów oraz koncert muzyków z Ogniska Muzycznego Rytm.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
teatr
film
literatura, czasopisma
animacja społeczno-kulturalna
profilaktyka uzależnień
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
prawa konsumentów
pomoc w pisaniu projektów, konsultowanie wniosków
wsparcie lokalowe, techniczne
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej