Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
519 323 344
Telefon
511 459 902
Adres rejestrowy
Ulica
Bernardyńska 3 lok. 55A
Kod pocztowy
31-069
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Adres biura
Dni i godziny pracy
Środa w godz. 9.00 - 13.00
Ulica
Kanonicza 9 lok. 405
Kod pocztowy
31-002
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Czwarte piętro, brak windy. Istnieje możliwość spotkania w innym miejscu.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000046768
REGON
00387351000000
NIP
6761730376
Rok powstania
1990
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Kim jesteśmy?
Fundacja jest instytucją, której celem jest wspieranie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, jego pracowników i studentów.
Wierzymy, że w środowisku akademickim naszej uczelni tkwią wielkie możliwości, które poprzez szereg działań Fundacji mogą zostać odkryte. Z tego powodu wspieramy tych, których dobre pomysły i zapał do działania zasługują na docenienie. Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy, dzięki którym będziemy mogli wspólnie promować naszą Almae Matris.
Zapraszamy do współpracy wszystkich, których pasja i zaangażowanie mogą przyczynić się do realizacji idei Fundacji, ale przede wszystkim tych, dla których nasza uczelnia to coś więcej niż tylko miejsce nauki i pracy.
Mamy nadzieję, że wspierać nas będą także absolwenci, którym ukończenie studiów w UPJPII otworzyło drogę do sukcesów i pomogło odnaleźć się na rynku pracy.
Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom za pomoc i współpracę.

Nasza historia
Fundacja powstała w 1990 r. z inicjatywy jej fundatorów: kard. dr. Franciszka Macharskiego i bp. prof. dr. hab. Wacława Świerzawskiego - ówczesnego rektora Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie UPJPII), aby przyczynić się do rozbudowy majątku uczelni, a także pomóc finansowo w realizacji zadań w dziedziny nauk humanistycznych oraz kształceniu kadry naukowej i studentów.
W ciągu ponad 20 lat istnienia Fundacja znacznie rozszerzyła formy swojej działalności, zdobywając środki finansowe nie tylko od życzliwych darczyńców, ale także uzyskując dotacje państwowe dzięki przyznanym grantom. Dzięki zgromadzonym środkom Fundacja mogła dofinansować wiele inicjatyw studentów i pracowników UPJPII oraz wesprzeć budowę nowego budynku Biblioteki kwotą prawie 2 mln zł. Do ważniejszych projektów Fundacji należała także budowa największych w Krakowie organów mechanicznych, które służą obecnie studentom Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej.
Więcej o naszej działalności w zakładce Dofinansowane projekty.

Patronka
Patronką Fundacji nieprzypadkowo została św. Jadwiga Andegaweńska - król Polski, fundatorka Wydziału Teologicznego Akademii Krakowskiej, z którego wywodzi się Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Dzięki jej ofiarności i szczodrości istnieje nasza uczelnia, a Kraków stał się cenionym w Europie ośrodkiem akademickim i kulturalnym, który sławą tą cieszy się do dzisiaj. Św. Królowa Jadwiga, która była tak głęboko przekonana, że trzeba wspierać rozwijający się uniwersytet, że oddała mu swoje berło, a sama posługiwała się pozłacanym drewnianym, jest dobrym przykładem dla ludzi, którym na sercu leżą dalsze losy zapoczątkowanego przez nią dzieła.
Św. Królowa Jadwiga była też bliska sercu patrona UPJPII bł. Jana Pawła II, co wyraził na przykład podczas homilii w czasie mszy kanonizacyjnej: "Raduj się dziś, Krakowie! Raduj się, bo nadszedł wreszcie czas, że wszystkie pokolenia twoich mieszkańców mogą oddać hołd wdzięczności świętej Pani Wawelskiej. To właśnie głębi jej umysłu i serca zawdzięczasz, królewska stolico, że stałaś się znaczącym w Europie ośrodkiem myśli, kolebką kultury polskiej i pomostem między chrześcijańskim Zachodem i Wschodem, wnosząc niezbywalny wkład w kształt europejskiego ducha. (…) czy nie powinien Kraków, a wraz z nim cała Polska, dziękować za to dzieło Jadwigi, które przyniosło najwspanialszy owoc - owoc życia świętych studentów i profesorów?".

Darowizny zbierane z pomocą  wplacam.ngo.pl

Wybudujmy razem
Kampus Jana Pawła II
25,00 zł
2 kg zaprawy klejowej
100,00 zł
150 kg cementu
200,00 zł
6 m pręta zbrojeniowego fi 30
Reklama

Zarząd

ks. Andrzej Lichosyt, Prezes Zarządu
ks. Zdzisław Hopciaś, Skarbnik
ks. Bolesław Karcz, Wiceprezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej