Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wystartuj z naszym pakietem Do wyboru masz PDF lub druk. Dodaj do ekwipunku >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja ING Dzieciom
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
33 855 22 83
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
11 Listopada 12
Kod pocztowy
43-460
Miejscowość
Wisła
Województwo
śląskie
Powiat
cieszyński
Gmina
Wisła
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Utrudniona
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Podjazd do budynku, brak wind w budynku.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000103267
REGON
07043710700000
NIP
5471623565
Rok powstania
1991
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2007
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Naszą misją jest współtworzyć świat, w którym każde dziecko czuje się jak u siebie

30 lat działań to ogrom doświadczeń, które pomagają nam w codziennej pracy na rzecz dzieci. Fundacja ING Dzieciom jest jedną z najstarszych fundacji korporacyjnych w Polsce. Powstała
na fundamentach powołanej w 1991 roku Fundacji Banku Śląskiego. To solidny fundament, który pozwala nam na (dalszy) rozwój i angażowanie w kolejne projekty. Działania fundacji wpisują się w Strategię Zrównoważonego Rozwoju ING Banku Śląskiego, której jednym z podstawowych założeń jest niwelowanie barier i brak zgody na wykluczenie kogokolwiek z życia społecznego i dostępu do edukacji. Dzięki pracy i zaangażowaniu ludzi związanych z fundacją, wolontariuszy ING oraz partnerów społecznych, wsparcie w różnej formie otrzymało już tysiące dzieci.

Jesteśmy dumni z naszych autorskich programów

Turnusy Uśmiechu

Bezpłatne dwunastodniowe turnusy: terapeutyczne, edukacyjne, kolonie i zimowiska dla 50–osobowych grup dzieci i młodzieży z kadrą pedagogiczno-wychowawczą. Do ośrodka fundacji w Wiśle przyjeżdżają organizacje i szkoły, które mają ciekawe pomysły na pobyt, a my pomagamy im w realizacji śmiałych zamierzeń. Historie z turnusów można przeczytać na stronie fundacji.

Wolontariat pracowniczy ING

Pracownicy ING angażują się społecznie. Pomaga im w tym nasz program Dobry Pomysł, dzięki któremu wolontariusze pozyskują środki na realizację swoich projektów. Beneficjentami są szkoły, organizacje pozarządowe, ośrodki pomocy społecznej lub domy dziecka. Każdego roku realizujemy kilkadziesiąt projektów, w które zaangażowanych jest wielu pracowników banku.

Książki

Wydajemy książki, które poruszają istotne społecznie tematy. Elektroniczne wydania naszych publikacji są dostępne za darmo na stronie fundacji. Szkoły, biblioteki i organizacje mogą zamawiać bezpłatne papierowe egzemplarze.

  • „Kosmita” – opowiada o chłopcu w spektrum autyzmu. Historia bohaterów ma pomóc w zaakceptowaniu trudnych okoliczności i poszukiwaniu wsparcia w specjalistycznej terapii.
  • „Lucjan lew, jakiego nie było” - to książka biblioterapeutyczna, która jest bezpłatnie wręczana małym pacjentom onkologii i nefrologii w całej Polsce.
  • „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” – łączy elementy świetnie napisanej historii z nowoczesnym ekopodręcznikiem, w którym znaleźć można najważniejsze współczesne wyzwania związane z ochroną środowiska. Autorką jest Justyna Bednarek, a ilustratorką Joanna Czaplewska. Książkę można przeczytać w wygodnym i ekologicznym formacie ISSUU.
  • „Mam zespół Aspergera. Podręcznik dla uczniów i nauczycieli” – to unikalny w swojej formie i podejściu do tematu podręcznik Stowarzyszenia z Siedzibą w Warszawie o tym, czym jest zespół Aspergera i jak możemy pomóc dzieciom z jego cechami odnaleźć się w społeczeństwie.

Pomarańczowa Siła

Pomarańczowa Siła to wsparcie pracowników ING dla dzieci, które chcą być aktywne. Drużyna ING uczestnicząca w „Biegnij Warszawo” − 10-kilometrowym biegu i 5-kilometrowym marszu, wspierała zajęcia sportowe dla dzieci w całej Polsce. W roku 2020 odbyła się specjalna, olimpijska edycja Pomarańczowej Siły skierowana do dzieci z niepełnosprawnościami. W finale akcji dzieci trenują wspólnie z mistrzami olimpijskimi.

Kogo wspieramy?

Beneficjenci Fundacji ING Dzieciom to:

  • organizacje pozarządowe,
  • szkoły i przedszkola (np. szkoły specjalne, integracyjne),
  • świetlice środowiskowe,
  • szpitale prowadzące oddziały pediatryczne.

Forma pomocy i działalność wspieranej przez Fundację ING Dzieciom organizacji musi być spójna z jej celami oraz misją.

Zgodnie z powyższym, fundacja nie pomaga organizacjom prowadzącym działalność polityczną, związkową, wyznaniową, czy prywatnym jednostkom szkolnictwa (przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe). Nie wspiera także akcji, w których zachodzi konflikt interesów z celami statutowymi fundacji.

Pomagaj razem z nami!

Działania Fundacji ING Dzieciom możesz wesprzeć przekazując darowiznę: www.ingdzieciom.pl/pomagajmyrazem.

Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego. Działania Fundacji ING Dzieciom można wesprzeć przekazując też 1% swojego podatku.

KRS 0000103267

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
28.05.2021
27 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach mieli okazję wziąć udział w zajęciach sportowych organizowanych w ramach projektu Pomarańczowa Siła. Wizyta ambasadorów i przedstawicieli Fundacji ING Dzieciom oraz wspólna sportowa zabawa były nagrodą za zaangażowanie oraz współtworzenie projektu przez siemiatycką placówkę.
Publicystyka
24.05.2021
W czwartek 20 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu wzięli udział w wyjątkowych zajęciach sportowych, które były nagrodą za ich wcześniejszą kreatywność i zaangażowanie w Pomarańczową Siłę – akcję zachęcającą poprzez dobrą zabawę dzieci z niepełnosprawnościami do aktywności fizycznej.
Publicystyka
07.05.2021
W czwartek 6 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach wzięli udział w niecodziennych zajęciach sportowych, które były nagrodą za zaangażowanie w Pomarańczową Siłę – inicjatywę zachęcającą dzieci z niepełnosprawnościami do sportu poprzez dobrą zabawę.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, kół zainteresowań
wsparcie finansowe organizacji, w tym pożyczki

Zarząd

Agata Tomaszewska, Prezeska Zarządu Fundacji
Joanna Ostenda, Członkini Zarządu
Krzysztof Stecz, Członek Zarządu
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej