Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
42 632 81 18
Telefon
507 575 535
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
poniedziałek - piątek 9.00 - 16.00
Ulica
Zielona 27
Kod pocztowy
90-602
Miejscowość
Łódź
Województwo
łódzkie
Powiat
Łódź
Gmina
Łódź
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000118574
REGON
47156431500000
NIP
7251495936
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Ludzie
Liczba członków
25
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misją Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" jest stałe zwiększanie stopnia świadomości ekologicznej młodzieży łódzkiej poprzez aktywną edukację ekologiczną, realizowaną głównie poprzez zajęcia pozalekcyjne w szkołach, wyjazdy terenowe, konkursy i szkolenia. Działania Ośrodka przybliżają młodzieży spędzającej większość życia w wielkim mieście idee ochrony przyrody zarówno w kontekście życia codziennego (zmniejszanie konsumpcji, zmniejszanie zużycia zasobów nieodnawialnych, humanitarne traktowanie zwierząt), jak i poszanowania przyrody wynikającego z zasad zrównoważonego rozwoju.

"Źródła" są ośrodkiem podchodzącym do wychowywania młodzieży w sposób całościowy, poprzez łączenie elementów kultury, ekologii i twórczego myślenia.

Prowadzimy następujące działania z zakresu edukacji ekologicznej: warsztaty ekologiczne, zajęcia pozalekcyjne w szkołach, wyjazdy terenowe "Bardzo Zielone Szkoły", konkursy, szkolenia, wydawnictwa.

Naszą codzienną pracą są warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla nauczycieli odbywające się w naszym ośrodku edukacji ekologicznej "Zielona 27" w Łodzi oraz realizowane w szkołach i w terenie. Z tej formy edukacji korzysta rocznie ok. 5000 uczestników.

Inną niezwykle ważną formą działania są ogólnopolskie projekty edukacyjne i informacyjne. W ostatnim czasie realizowaliśmy następujące projekty:

Program "U źródeł Natury" - cykl projektów dotyczących europejskiej sieci ochrony przyrody "Natura 2000". Dostarczyliśmy do 11.500 szkół w całej Polsce pomoce dydaktyczne w postaci map ściennych oraz materiałów dotyczących "Natury 2000" oraz innych form ochrony przyrody. Przeprowadziliśmy szkolenia dla ponad 500 nauczycieli. Obecnie trwa rekrutacja do projektu "Wpadnij w sieć". Więcej informacji na stronie http://natura2000.zrodla.org

"Psubraty" - projekt dotyczący ochrony humanitarnej zwierząt, skierowany był bezpośrednio do nauczycieli i młodzieży szkolnej. Głównym celem projektu było uwrażliwienie młodzieży na los zwierząt oraz zmotywowanie jej do aktywnego podjęcia działań na rzecz zwierząt, do zaangażowania się w sprawy publiczne, do wzięcia odpowiedzialności za losy swojego najbliższego otoczenia. Opracowane zostały materiały edukacyjne pozwalające w ciekawy sposób przybliżać uczniom tematykę praw zwierząt. Więcej informacji na stronie http://www.zwierzeta.edu.pl

"Bardzo Zielone Szkoły" to nazwa organizowanych przez nas od 2002 roku kilkudniowych wyjazdów z intensywnym programem ekologicznym. W każdej "Bardzo Zielonej Szkole" bierze udział wykwalifikowany trener edukacji ekologicznej, którego zadaniem jest przez cały dzień czuwać nad realizacją programu dydaktycznego. Zajęcia prowadzone są nowoczesnymi, aktywizującymi metodami. Rocznie z tej formy edukacji korzysta ponad 1000 uczniów. Dla uczniów z gorzej sytuowanych rodzin zapewniamy dofinansowanie wyjazdów, m.in. ze środków otrzymanych w ramach "1%". Więcej informacji na stronie http://www.zieloneszkoly.pl

Więcej informacji o naszych projektach na stronie http://www.zrodla.org/dzialania/

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, kół zainteresowań
edukacja ekologiczna
Odbiorcy działań

Zarząd

Gosia Świderek, prezeska
Karolina Baranowska, wiceprezeska
Anna Chomczyńska-Czepiel, wiceprezeska
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej