Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Stowarzyszenie Scena 96
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 668 67 08
Adres rejestrowy
Ulica
Raszyńska 32/44 lok. 140
Kod pocztowy
02-026
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ochota
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000209154
REGON
01265551300000
NIP
526-21-50-045
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Cele działania:

  • Propagowanie inicjatyw, działań oraz twórczych poszukiwań mających na celu rozwój teatru, muzyki i filmu niezależnego
  • Podejmowanie działań na rzecz rozwoju sztuki aktorskiej
  • Dbanie o rozwój niezależnej myśli artystycznej
  • Uczestniczenie w tworzeniu programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży
  • Wspieranie inicjatyw i projektów o charakterze kulturotwórczym.

Prowadzone działania:

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKA ULICY

Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy, zorganizowany po raz pierwszy w 1993 roku, jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w letni kalendarz kulturalny stolicy.
Idea i formuła festiwalu w ostatnich latach ewoluuje wraz ze zmianą funkcji miasta i przestrzeni urbanistycznej w naszym życiu. W pierwszych edycjach impreza nasza była festiwalem teatru plenerowego, niekoniecznie ulicznego - pojmowanego jako sztuka wyparta z oficjalnej przestrzeni otwartej, lub sztuka, która w tej przestrzeni nie mogła znaleźć miejsca. W takim traktowaniu tematu było także dużo buntu wobec kultury oficjalnej i ograniczeń jakie oficjalny nurt ze sobą niesie. Przemiany społeczne i ustrojowe jakie dokonały się w Polsce w latach 90. spowodowały ogromną zmianę w obrazie naszych miast. Nie mamy tu na myśli jedynie mnóstwa nowych i nowoczesnych budynków - transformacji uległa sama funkcja przestrzeni miejskiej, a życie miasta ogromnemu przyśpieszeniu. Setki nowo powstających restauracji, pubów, kawiarni, galerii handlowych, metro z całą jego infrastrukturą, wszystko to sprawiło, iż znaczna część życia przeniosła się na ulice.

Kolejne edycje festiwalu uświadamiały nam, że przestrzeń miejska może stać się naturalnym środowiskiem dla zdarzeń artystycznych, ważnym elementem ich oprawy plastycznej, a takie elementy przestrzeni miejskiej jak przystanek, płyta chodnikowa, wejście do tunelu metra zaczynają spełniać inną niż tylko użytkową funkcję - nabierają znaczeń właściwych sztukom wizualnym. Wniknięcie miasta w świat sztuki doprowadziło nas właśnie do rozszerzenia formuły festiwalu - zrozumieliśmy, iż nie możemy ograniczać się jedynie do spektakli teatralnych. Niepostrzeżenie bowiem to właśnie miasto, a nie jakiś gatunek sztuki stał się naszym głównym bohaterem.

Festiwal Sztuka Ulicy, adresowany jest przede wszystkim do ludzi młodych, bo to głównie oni kształtują dynamikę życia Warszawy. Pragniemy, by miasto poza czystą rozrywką, okazją do spotkań i transakcji handlowych oferowało tym młodym ludziom również przeżycia estetyczne, by stało się prawdziwym miejscem nie tylko przyjaznym kulturze, ale także tę kulturę współtworzącym. Dążymy do tego, by sztuka mogła zaistnieć w różnych miejscach miasta - na placu, w przejściu podziemnym, na stadionie, w parku - wszędzie tam, gdzie znajdzie się przypadkowy przechodzień.

DZIECIĘCE LATO TEATRALNE

Dziecięce Lato Teatralne to plenerowe przedstawienia dla dzieci. To publiczność liczona w tysiącach i olbrzymia ilość spektakli w różnej technice. To teatr słowa, ruchu, śpiewu, muzyki i radości.

Dziecięce Lato Teatralne zyskało nie tylko grono wiernych bywalców, ale także renomę największego plenerowego wydarzenia dla dzieci w Warszawie.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
14.08.2020
Przestrzeń, dźwięki miasta, gwar ulic i międzyludzka energia – stęskniliśmy się za nimi podczas ostatnich, osobliwych miesięcy. Warszawski Festiwal Sztuka Ulicy, który od 1993 roku prezentuje wydarzenia z obszaru teatru, tańca, cyrku i performance'u, zasila tak właśnie rozumiana obecność w miejskiej przestrzeni.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
teatr
animacja społeczno-kulturalna
organizacja lokalnych wydarzeń kulturalnych: świąt, festiwali, festynów
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej