Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 628 22 65
Telefon
22 628 22 65
Adres rejestrowy
Ulica
Plac Konstytucji 2 kl. 2
Kod pocztowy
00-552
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Wejście od ul. Marszałkowskiej - od podwórka.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000110116
REGON
01241550700000
NIP
5212621270
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja:
Fundamentalnym celem Fundacji jest wspieranie różnego rodzaju działań twórczych osób niepełnosprawnych z niepełnosprawnością intelektualną. Tworzenie warunków do czynnej rehabilitacji przez działalność artystyczną oraz rozszerzenie działań osób niepełnosprawnych w amatorskich zespołach twórczości artystycznej. Finansowanie zakupów instrumentów muzycznych, kostiumów. Realizowana w Fundacji promocja kultury artystycznej osób niepełnosprawnych ma przyczynić się do ich aktywnej adaptacji społecznej, a także przełamać stereotypy myślenia oraz panujące jeszcze w chwili obecnej bariery w szerokim środowisku społecznym.

Prowadzone działania:
Zapewnienie różnych form rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w dziedzinie krzewienia kultury artystycznej. Stworzenie spójnego programu równowagi psychosomatycznej osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez terapię czynną w ramach organizowania czasu wolnego. Działania wspomagające i rozwijające aktywność twórczą osób niepełnosprawnych. W ramach procesu adaptacji społecznej niepełnosprawnych organizowanie koncertów estradowych Zespołu Pieśni i Tańca. Cykl regularnych spotkań z rodzicami osób niepełnosprawnych - szkolenia, informacje. Praca z wolontariuszami. Propagowanie własnych działań w szerokim środowisku społecznym, kontakty z mediami. Fundacja prowadzi Zespół Muzyczny "Mazowiacy". Do Zespołu przyjmowana jest młodzież niepełnosprawna z Warszawy i okolic. "Mazowiacy" pracują w czterech sekcjach: orkiestra, grupa taneczna,studio pantomimy, sekcja wokalna.

Ogólnopolski Teatr Niepełnosprawnych powołano do życia 21 listopada 2002 roku z inicjatywy Prezesa Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Warszawie dr Leszka Ploch. Teatr Niepełnosprawnych prowadzi swoją działalność artystyczną na gościnnej scenie Teatru ATENEUM w Warszawie. Teatr Niepełnosprawnych jest podporządkowany Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Stałą siedzibą dyrekcji Teatru N jest biuro Fundacji w Warszawie przy ul. Hożej 88. Prezentowane w Teatrze N sztuki teatralne (programy artystyczne) odbywają się co 6 do 8 tygodni (8 do 10 spektakli rocznie).

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Michał Zarański, członek zarządu fundacji
Leszek Ploch, prezes zarządu fundacji
Agnieszka Zarańska, członek zarządu fundacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej