Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
25 629 00 44
Adres rejestrowy
Ulica
Letnisko 9
Kod pocztowy
08-430
Miejscowość
Żelechów
Województwo
mazowieckie
Powiat
garwoliński
Gmina
Żelechów
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Siedziba w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Organizacja powstała na mocy umowy państwo - kościół
KRS
0000405015
REGON
71053253000000
NIP
826-17-57-255
Rok powstania
1996
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2011
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej powstało 18 stycznia 1996r. Od tego dnia nasza organizacja aktywnie działa na terenie Diecezji Siedleckiej - w Żelechowie, Siedlcach oraz w Rykach. Pomagamy i opiekujemy się osobami niepełnosprawnymi. Prowadzimy wypożyczalnie wózków, balkoników oraz kul. Organizujemy imprezy integracyjne oraz wyjazdy na których nasi członkowie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu naszej Gminy, Powiatu a nawet województwa. Jednym z celów Stowarzyszenia było utworzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żelechowie. Jest to placówka pobytu dziennego dla 35 osób niepełnosprawnych z różnego typu niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi, którzy odbywają tu kompleksową rehabilitację zawodową, społeczną i ruchową. Dla wielu z nich jest to szansa swojego rozwoju, wyjścia z domu, spotkania się z rówieśnikami, nawiązania przyjaźni, rozwijania swoich zainteresowań i dalszej nauki.
Terapia prowadzona jest pod okiem instruktorów w siedmiu pracowniach: Pracowni Kulinarnej, Komputerowej, Umiejętności społeczno-zawodowych, Ogrodniczej, Artystycznej, Rękodzieła - Artystycznego oraz Stolarsko - Introligatorskiej. Ponadto każdy z uczestników przygotowywany jest do samodzielnego życia społecznego i zawodowego. Pod okiem fizjoterapeuty prowadzona jest rehabilitacja ruchowa, która również odgrywa dużą rolę w terapii każdego z uczestników.
Każdy może do nas przyjechać… pomagać, wspierać duchowo, uczestniczyć w naszej pracy… w realizowaniu naszych celów i zamierzeń. Dla osób niepełnosprawnych „trochę” to znaczy bardzo wiele.

Pamiętajmy

“… Sprawy ludzi niepełnosprawnych po-winny być w sposób naturalny wkomponowane w kulturę i cywilizację każdego regionu, państwa i świata…”

A. Hulek

Nasza placówka to miejsce, gdzie niepełnosprawni czują się potrzebni i pełnowartościowi. Jak mówią sami: „nasze cudowne, kochane miejsce, do którego chce się przyjeżdżać”.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
pośrednictwo pracy

Zarząd

Hanna Galińska, członek
Grażyna Frankowska, sekretarz
Teresa Jędrzejewska, skarbnik
Regina Gromoł, wiceprezes
Jarosław Grzelak, prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej