Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Hospicjum Królowej Pokoju
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
32 384 19 11
Adres rejestrowy
Ulica
Opolska 26c
Kod pocztowy
42-600
Miejscowość
Tarnowskie Góry
Województwo
śląskie
Powiat
tarnogórski
Gmina
Tarnowskie Góry
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000003495
REGON
27355791700000
NIP
645-21-93-377
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Ludzie
Liczba członków
27
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja:
Prowadzenie hospicjum dla chorych pozostających w terminalnym stadium choroby nowotworowej.
Pomoc socjalna dla podopiecznych Hospicjum- wykupywanie leków, wypożyczanie sprzętu medycznego.
Upowszechnianie idei wolontariatu, podnoszenie kwalifikacji wolontariuszy.

Prowadzone działania:
Zgodnie ze statutem Hospicjum obejmuje opieką chorego w jego domu, wolontariusze otaczają opieką także rodzinę pacjenta niosąc jej różnorodną pomoc.
Hospicjum świadczy również pomoc w ramach Poradni Opieki Hospicyjnej, która mieści się w pomieszczeniach siedziby. Kierownictwo Poradni sprawuje dr.n.med. Olaf Lubas.
Środki na swoją działalność Hospicjum uzyskuje z wpływów z: NFZ, także dzięki wsparciu sponsorów oraz organizacji zbiórek. Wszystkie uzyskane dochody przeznaczone zostają na cele Hospicjum tj. częściowe pokrycie kosztów lekarstw dla podopiecznych, środków opatrunkowych, kosztów administracyjnych i szkoleń wolontariuszy.
Zarząd Hospicjum kładzie duży nacisk na kwalifikacje wolontariuszy, którzy biorą udział w licznych szkoleniach na terenie całego kraju. Hospicjum posiada wykwalifikowaną kadrę lekarzy i pielęgniarek.
W gronie wolontariuszy znajduje się Kamilianin o. Mariusz Wardęga, który na mocy dekretu Jego Ekscelencji Biskupa Jana Wieczorka z dnia 8.03.01 został opiekunem duchowym Hospicjum. Spełniając funkcję kapelana otacza duchową troską wolontariuszy i chorych wraz z rodzinami.
Posługa odbywa się zawsze na życzenie pacjenta. Sakramenty święte udzielane są za przyzwoleniem chorego. Obecność kapelana ma na celu uzdrowienie życia religijnego i sakramentalnego, w formie katechez przygotowuje się chorego do świadomego przyjęcia sakramentów świętych. Na życzenie pacjenta i rodziny w domu sprawowana jest Eucharystia, w której biorą udział także wolontariusze tworzący zespół. W domach rodzinnych odbywają się także spotkania modlitewne.
W ramach formacji duchowej wolontariusze biorą udział w organizowanych dniach skupienia, rekolekcjach, Mszach Św. i konferencjach formacyjnych.
Wolontariusze bardzo często biorą udział w ceremoniach pogrzebowych, w intencji zmarłych są odprawiane Msze święte, na które zapraszane są także rodziny zmarłych.

Zarząd

Dominika Fusek, Członek zarządu
Zuzanna Olszówka, Członek zarządu
Olaf Lubas, Skarbnik
Marek Gluck, Wiceprezes
Eugeniusz Sobota, Prezes
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej