Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja"

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
606 632 341
Adres rejestrowy
Ulica
9 Maja 2 lok. 4
Kod pocztowy
32-590
Miejscowość
Libiąż
Województwo
małopolskie
Powiat
chrzanowski
Gmina
Libiąż
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000005684
REGON
27364308300000
NIP
6281878630
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2010
Ludzie
Liczba członków
34
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Przekaż 1,5% podatku na  rehabilitację  osób  z niepełnosprawnością - podopiecznych  Stowarzyszenia „Nadzieja” w Libiążu

Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację osób z niepełnosprawnością - podopiecznych Stowarzyszenia „Nadzieja” w Libiążu

Wesprzyj Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja"

przekaż darowiznę

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja" działa od 1997 roku. Powstało z inicjatywy osób niepełnosprawnych oraz rodziców przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu. Stowarzyszenie zrzesza osoby z różnymi rodzajami schorzeń i w różnym wieku ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W naszej siedzibie posiadamy sale rehabilitacyjną z odpowiednim sprzętem, w której prowadzimy rehabilitację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej pod kierunkiem wykwalifikowanego rehabilitanta.

Jednym z podstawowych celów stowarzyszenia jest prowadzenie rehabilitacji ruchowej celem przywrócenia, poprawy lub utrzymania sprawności osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych. Rehabilitacja organizowana jest za pomocą systematycznych ćwiczeń fizycznych – w oparciu o wiedzę medyczną pod kierunkiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów. W ramach rehabilitacji organizujemy również hipoterapię, logopedię oraz zajęcia na basenie.

Nasze Stowarzyszenie oprócz ćwiczeń rehabilitacyjnych prowadzi spotkania informacyjne dla rodziców o możliwościach kontynuacji rehabilitacji w warunkach domowych. Dlatego też ważnym aspektem podczas spotkań jest wymiana doświadczeń na temat wyników leczenia, pomoc w rozwiązywaniu problemów codziennego życia, integracja środowiskowa chorych dzieci i ich rodziców.

Działalność statutowa Stowarzyszenia finansowana jest ze składek członkowskich, darowizn, z odpisów 1,5% podatku od osób fizycznych. Rehabilitacje finansujemy również poprzez udział w konkursach na realizacje zadań publicznych organizowanych przez instytucje samorządowe tj. Urząd Miejski w Libiążu, Powiat Chrzanowski jak również instytucje rządowe tj. Wojewodę Małopolskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki finansowe na swoją działalność Stowarzyszenie pozyskuje również poprzez granty realizowane przez organizacje pozarządowe tj. Fundacja Batorego.

Dzięki dotychczasowej współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowaliśmy kilka wycieczek integracyjnych między innymi do Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej, Wieliczki, Warszawy, Krakowa oraz Wrocławia.

Od 2010 roku nasze Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego. Z wpłat pozyskanych w ramach 1,5% podatku Stowarzyszenie finansuje:

  • Rehabilitację ruchową z wykwalifikowanym terapeutą dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej,
  • Zajęcia rekreacyjno - sportowe na basenie
  • Hipoterapię
  • Warsztaty z wykwalifikowanym logopedą
  • Wyjazdy i imprezy integracyjne.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

PKD 86.90.A - Prowadzenie rehabilitacji ruchowej celem przywrócenia, poprawy lub utrzymania psychofizycznej sprawności osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych za pomocą systematycznych ćwiczeń fizycznych - w oparciu o wiedzę medyczną. PKD 85.59.B Organizowanie życia kulturalnego, oświatowego w środowisku osób niepełnosprawnych; PKD 93.19.Z Popularyzowanie i organizowanie zajęć w obszarze kultury fizycznej i rekreacji; PKD 79.90.C Organizowanie turnusów rehabilitacyjnych, wyjazdów turystyczno-krajoznawczych, integracyjnych oraz obozów rekreacyjno wypoczynkowych; PKD 86.90.E Prowadzenie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych PKD 86.90.E Prowadzenie warsztatów psychologiczno - terapeutycznych.

Zarząd

Ewa Sieczkowska, Prezes
Reklama

1% podatku - rozliczenie

2021 r. - 11238 zł
2020 r. - 15355 zł
2019 r. - 25133 zł
2018 r. - 22983 zł
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
18124042561111001063345835
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej