Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja "Sławek"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 258 19 97
Telefon
22 258 19 97
Adres rejestrowy
Ulica
Gen. Władysława Andersa 13
Kod pocztowy
00-159
Miejscowość
Warszawa-Wilanów
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wilanów
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Lokal na parterze - łatwy dostęp.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000272518
REGON
01303569800000
NIP
951-18-26-154
Rok powstania
1998
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2008
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Naszą misją jest pomoc osobom przebywającym w więzieniach, schroniskach dla nieletnich i zakładach poprawczych w bezpiecznym powrocie do społeczeństwa i rodziny. Działamy na rzecz pojednania i zbliżania rodzin dotkniętych wykluczeniem i izolacją. Lobbujemy na rzecz utworzenia Polskiego Systemu Pomocy Postpenitencjarnej. Walczymy z wykluczeniem społecznym.

Fundacja przygotowuje skazanych do wyjścia na wolność i udziela pomocy osobom skazanym prawomocnym wyrokiem w przystosowaniu się do życia na wolności.

W ramach działającej w biurze Fundacji Poradni Rodzinnej nasi beneficjenci mogą korzystać z bezpłatnej pomocy psychologa, prawnika, pedagoga i specjalisty d/s porad obywatelskich, oraz mediacji. Oferujemy również pomoc w poszukiwaniu pracy w ramach konsultacji z doradca zawodowym. Byli więźniowie mogą tu bezpłatnie skorzystać z Internetu, telefonu, faksu i uzyskać pomoc przy redagowaniu CV, czy listu motywacyjnego.

Do najważniejszych zrealizowanych w 2015r. działań należą m.in.:

  • "Stacja Wolność 2015" - w ramach tego projektu Fundacja Sławek prowadziła szereg kompleksowych działań wspierających społeczną i zawodową readaptację skazanych zarówno w więzieniu jak na zewnątrz. Prowadziliśmy programy wspierające, udzielaliśmy miejsc noclegowych w naszym ośrodku w Mieni, realizowaliśmy szkolenia, kursy oraz treningi psychospołeczne.
  • "Anioł Stróż" - program dzięki, któremu osoba skazana wychodząca na przepustkę może liczyć na opiekę przewodnika - "Anioła stróża", który pomaga jej się odnaleźć w rzeczywistości nierzadko po kilkunastu latach spędzonych w więzieniu; Rolę opiekuna pełnią byli skazani - wolontariusze Fundacji.
  • "Świadectwa" - w ramach tego projektu byli więźniowie odwiedzają więzienia i opowiadają o własnych doświadczeniach życia na wolności, o tym, że nie trzeba wracać na drogę przestępstwa i można uczciwie żyć;
  • "Pierwsze kroki na wolności", w ramach, którego 80 osób, którym niedługo kończy się wyrok odbyła warsztaty i spotkania indywidualne omawiające plany ich wyjścia na wolność.

Od września 2000 roku Fundacja prowadzi ośrodek readaptacji społecznej (Mienia 104, gm. Cegłów, tel. 25 757 01 50). Jest tam obecnie miejsce dla 10 osób, które opuszczając zakład karny nie mają dachu nad głową. Nasi podopieczni mogą przebywać w ośrodku do czasu usamodzielnienia się.

Dla dzieci - grupy szczególnie pokrzywdzonej - organizowaliśmy projekt pn "Poczytaj mi", w którym osadzeni rodzice czytają bajki swoim dzieciom, przedstawiciele i wolontariusze Fundacji nagrywają je i później przesyłają je dzieciom. Nierzadko bajka jest pierwszym od wielu miesięcy czy lat kontaktem rodzica z dzieckiem i wzruszającą próbą powiedzenia mu "Kocham Cię" czy "Tęsknię za Tobą".

Fundacja organizowała w 2015 r. wydarzenia artystyczne m.in. Misterium Męki Pańskiej, Plener Artystyczny w Mieni czy V Festiwal Sztuki Więziennej. Więźniowie i byli więźniowie brali także udział w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
porządek, bezpieczeństwo publiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań

Zarząd

Marek Łagodziński, Prezes Zarządu
Krzysztof Łagodziński, Wiceprezes Zarządu
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej