Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy warto być OPP? Standardy, obowiązki, przywileje Wszystkie informacje w jednym miejscu. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Chrześcijańska Służba Charytatywna
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 313 14 25
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Foksal 8
Kod pocztowy
00-366
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Nie
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Biuro znajduje się na II piętrze, nie ma windy.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Organizacja powstała na mocy umowy państwo - kościół
KRS
0000220518
REGON
01273439400000
NIP
5251929411
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Wydawanie żywności potrzebującym

Wydawanie żywności potrzebującym

Organizacja czasu wolnego dla dzieci

Organizacja czasu wolnego dla dzieci

Programy zdrowotne: Expo Zdrowie

Programy zdrowotne: Expo Zdrowie

Punkty wydawania odzieży

Punkty wydawania odzieży

Organizacja wydarzeń charytatywnych na rzecz chorych dzieci

Organizacja wydarzeń charytatywnych na rzecz chorych dzieci

Miniatura Wydawanie żywności potrzebującym
Miniatura Organizacja czasu wolnego dla dzieci
Miniatura Programy zdrowotne: Expo Zdrowie
Miniatura Punkty wydawania odzieży
Miniatura Organizacja wydarzeń charytatywnych na rzecz chorych dzieci

Wesprzyj Chrześcijańską Służbę Charytatywną

wpłać darowiznę

Włącz się w nasze działania na rzecz potrzebujących!

Przekaż 1,5% podatku!

Zobacz jakie to proste!

Chrześcijańska Służba Charytatywna została powołana w celu upowszechniania chrześcijańskiej dobroczynności oraz działalności charytatywno-opiekuńczej. Naszym celem jest również popularyzowanie postaw pro zdrowotnych i pro rodzinnych oraz przeciwdziałanie uzależnieniom, patologiom społecznym oraz upowszechnianie chrześcijańskiego etosu pracy. Znaczna część działalności Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej opiera się na pracy wolontariuszy. Realizując tak różnorodne projekty nasza organizacja współpracuje również z urzędami miast, ośrodkami pomocy społecznej, bankami żywności, kościołami oraz innymi organizacjami pożytku publicznego i fundacjami. Nasza praca wspierana jest również finansowo przez osoby nie zrzeszone w żadnych organizacjach – przez ludzi o wielkich sercach, wyczulonych na potrzeby drugiego człowieka.

Prowadzone działania:

POMOC UBOGIM

Pomoc charytatywna osobom ubogim ma bardzo różnorodny charakter. Pomagamy emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym, bezrobotnym, rodzinom wielodzietnym czy dzieciom i młodzieży. Udzielamy im pomocy przekazując żywność, ubrania, paczki dla dzieci jak również wspieramy finansowo. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaspokajać podstawowe potrzeby otaczających nas osób i cieszyć się ich szczęściem. Integralną częścią tej dziedziny działań jest projekt "Bądź Solidarny w Potrzebie".

Projekt: "BĄDŹ SOLIDARNY W POTRZEBIE"

Projekt ten zakłada konkretną pomoc dla tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Udzielamy pomocy przede wszystkim tym, którzy wyczerpali już możliwości wsparcia ze strony instytucji państwowych. Pomagamy w sfinansowaniu bądź dofinansowaniu: badań lekarskich, leczenia, zakupu sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, środków czystości czy środków higienicznych. Udzielamy pomocy tym, których sytuacja nie pozwala na zakup opału na zimę czy opłacenie rachunków za energię, gaz lub czynsz. W ramach projektu BĄDŹ SOLIDARNY W POTRZEBIE organizujemy również koncerty charytatywne – szczególnie na rzecz chorych dzieci. Wspieramy najczęściej rodziny wielodzietne, samotne matki, ludzi chorych, starszych, ofiary wypadków i katastrof naturalnych.

POMOC DZIECIOM I MŁODZIEŻY

Dzieci najbardziej odczuwają biedę i niedostatek. Najmłodszym zapewniamy pomoc szkolną, wyrównując ich szanse edukacyjne. Organizujemy również kolonie i wycieczki, spełniając tym samym marzenia o wakacjach. Organizujemy też spotkania okolicznościowe z upominkami i ciekawym programem, odrywając w ten sposób dzieci od biedy i codziennych trosk oraz dając im odrobinę radości. Prowadzone przez nas świetlice środowiskowe, stwarzają najmłodszym okazję do spędzenia czasu w bezpiecznym miejscu, gdzie mogą otrzymać pomoc w odrabianiu lekcji oraz ciepły posiłek.

Pomoc zdrowotna

Profilaktyka to najskuteczniejsza metoda zwalczania chorób i uzależnień. Popularyzujemy więc zdrowy styl życia poprzez liczne programy edukacyjne i szkoleniowe na terenie całej Polski, takie jak: Kluby Zdrowia, mobilne wystawy diagnostyczno-edukacyjne „Expo Zdrowie”, Akademia Zdrowego Pracownika „Vitality”, Szkoły Zdrowego Gotowania lub prelekcje i wykłady na temat np. stresu, uzależnień czy profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Program "ZDROWO NA NOWO – Twoja droga do zdrowia"

Program ten to 7-dniowy turnus zdrowotny, który realizowany jest w ośrodkach wypoczynkowych prowadzonych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną. Obejmuje on min. odpowiednio dobraną dietę, zajęcia ruchowe, liczne zabiegi, programy szkoleniowe, konsultacje z lekarzem i dietetykiem. Na programach ZDROWO NA NOWO dbamy o indywidualne podejście do uczestników. Edukujemy, szkolimy, motywujemy i zachęcamy do podjęcia konkretnych działań na rzecz własnego zdrowia. Specjaliści – lekarze, dietetycy, fizjoterapeuci, wyjaśniają pacjentom skąd biorą się ich problemy i dolegliwości.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Ogłoszenia
20.02.2024
Cała Polska
Organizacja oferuje pracę, współpracę
Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe Polubie (Pojezierze Drawskie, woj. Zachodniopomorskie) będące częścią Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej poszukuje pracownika na sezon letni 2024 na stanowisko: RATOWNIK WODNY Zabezpieczenie miejsca kąpieli nad jeziorem Oferta dotyczy pracy miejscowości Zatonie nad jeziorem Lubie. Oferujemy zakwaterowanie, wyżywienie, pracę w miłej atmosferze oraz dobre wynagrodzenie.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Prowadzimy programy Edukacyjno-Szkoleniowe Zdrowo na Nowo.

Zarząd

Piotr Stachurski, dyrektor
Beata Dąbrowska, główna księgowa
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
54124019941111001031627042
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej