Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja GAJUSZ
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
42 631 00 41
Telefon
42 631 00 41
Adres rejestrowy
Ulica
Dąbrowskiego 87
Kod pocztowy
93-271
Miejscowość
Łódź
Województwo
ŁÓDZKIE
Powiat
Łódź
Gmina
Łódź
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Klatka schodowa bez windy.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000109866
REGON
47169010300000
NIP
725-16-57-818
Rok powstania
1998
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem Fundacji jest mądra i wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzicom. Wspieramy leczenie dzieci poprzez opiekę medyczną, psychologiczną, wsparcie materialne, poradnictwo i doradztwo, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, rehabilitację. Współpracujemy z Centrum Onkohematologii Szpitala Klinicznego nr 4 w Łodzi przy ulicy Spornej.
Fundacja organizuje tam bardzo ciekawy i nowoczesny program arteterapii.

Od 2005 roku prowadzimy HOSPICJUM DOMOWE dla Dzieci.
Dzięki opiece zespołu lekarzy, pielęgniarek, pracowników socjalnych, kapelana i wolontariuszy nasi mali podopieczni mogą być wśród bliskich w bezpiecznym, ciepłym otoczeniu. Tworzymy mini-oddziały szpitalne w dziecięcych pokojach. Medycyna nie potrafi uleczyć ich chorób, ale Hospicjum dba o jakość życia dzieci i ich bliskich.

W październiku 2013 roku otworzyliśmy Hospicjum Stacjonarne - PAŁAC, w którym zamieszkały chore, czasami opuszczone dzieci. W tym miejscu pod czujnym okiem wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek małe księżniczki i książęta stale doświadczają miłości, ciepła i bezpieczeństwa. Mieszkają w prawdziwym Pałacu - w pięknych pokojach, na wygodnych łóżeczkach, w tle słyszą spokojną muzykę - jest tu jak w domu, nie jak w przygnębiających szpitalnych salach. Pałac jest jedynym takim miejscem w centralnej Polsce, a drugim w kraju.

Prowadzimy również HOSPICJUM PERINATALNE, czyli miejsce do którego zwrócić się mogą rodzice, którzy już w trakcie trwania ciąży dowiadują się o wadach letalnych płodu. Mogą tutaj przeprowadzić szereg badań oraz liczyć na wsparcie ze strony specjalistów.
We wrześniu 2016 r. otworzyliśmy pierwszy w regionie łódzkim i jeden z nielicznych w kraju Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny - TULI LULI. Trafiają tu niemowlęta, którymi nie mogą bądź nie chcą zajmować się ich biologiczni rodzice. Pozostają z nami do momentu znalezienia rodziny adopcyjnej. Czują się tu jak w domu - śpią w sypialniach, o których wystrój zadbali projektanci i designerzy. Żadne dziecko ani przez chwilę nie czuje się samotne, bo ma swojego opiekuna i wolontariuszy, chętnych do tulenia, przewijania i zabaw. W razie potrzeby, na przykład w przypadku wcześniaków, zajmie się nimi fizjoterapeuta, neurolog i logopeda.

Pomagamy także dzieciom - ofiarom wypadków komunikacyjnych. Udzielamy bezpłatnych porad, w razie konieczności reprezentujemy poszkodowanych przed sądem.

Realizujemy projekty zagraniczne mające na celu poprawę dostępności opieki medycznej w Gruzji, Armenii i Mołdowi.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
pomoc finansowa
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
usługi opiekuńcze

Zarząd

Anna Rajska-Rutkowska, wiceprezes zarządu fundacji
Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes zarządu fundacji
Anna Piekutowska, wiceprezes zarządu fundacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej