Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja GAJUSZ
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
42 631 00 41
Telefon
42 631 00 41
Adres rejestrowy
Ulica
Dąbrowskiego 87
Kod pocztowy
93-271
Miejscowość
Łódź
Województwo
łódzkie
Powiat
Łódź
Gmina
Łódź
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Klatka schodowa bez windy.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000109866
REGON
47169010300000
NIP
725-16-57-818
Rok powstania
1998
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem Fundacji jest mądra i wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzicom. Wspieramy leczenie dzieci poprzez opiekę medyczną, psychologiczną, wsparcie materialne, poradnictwo i doradztwo, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, rehabilitację. Współpracujemy z Centrum Onkohematologii Szpitala Klinicznego nr 4 w Łodzi przy ulicy Spornej.
Fundacja organizuje tam bardzo ciekawy i nowoczesny program arteterapii.

Od 2005 roku prowadzimy HOSPICJUM DOMOWE dla Dzieci.
Dzięki opiece zespołu lekarzy, pielęgniarek, pracowników socjalnych, kapelana i wolontariuszy nasi mali podopieczni mogą być wśród bliskich w bezpiecznym, ciepłym otoczeniu. Tworzymy mini-oddziały szpitalne w dziecięcych pokojach. Medycyna nie potrafi uleczyć ich chorób, ale Hospicjum dba o jakość życia dzieci i ich bliskich.

W październiku 2013 roku otworzyliśmy Hospicjum Stacjonarne - PAŁAC, w którym zamieszkały chore, czasami opuszczone dzieci. W tym miejscu pod czujnym okiem wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek małe księżniczki i książęta stale doświadczają miłości, ciepła i bezpieczeństwa. Mieszkają w prawdziwym Pałacu - w pięknych pokojach, na wygodnych łóżeczkach, w tle słyszą spokojną muzykę - jest tu jak w domu, nie jak w przygnębiających szpitalnych salach. Pałac jest jedynym takim miejscem w centralnej Polsce, a drugim w kraju.

Prowadzimy również HOSPICJUM PERINATALNE, czyli miejsce do którego zwrócić się mogą rodzice, którzy już w trakcie trwania ciąży dowiadują się o wadach letalnych płodu. Mogą tutaj przeprowadzić szereg badań oraz liczyć na wsparcie ze strony specjalistów.
We wrześniu 2016 r. otworzyliśmy pierwszy w regionie łódzkim i jeden z nielicznych w kraju Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny - TULI LULI. Trafiają tu niemowlęta, którymi nie mogą bądź nie chcą zajmować się ich biologiczni rodzice. Pozostają z nami do momentu znalezienia rodziny adopcyjnej. Czują się tu jak w domu - śpią w sypialniach, o których wystrój zadbali projektanci i designerzy. Żadne dziecko ani przez chwilę nie czuje się samotne, bo ma swojego opiekuna i wolontariuszy, chętnych do tulenia, przewijania i zabaw. W razie potrzeby, na przykład w przypadku wcześniaków, zajmie się nimi fizjoterapeuta, neurolog i logopeda.

Pomagamy także dzieciom - ofiarom wypadków komunikacyjnych. Udzielamy bezpłatnych porad, w razie konieczności reprezentujemy poszkodowanych przed sądem.

Realizujemy projekty zagraniczne mające na celu poprawę dostępności opieki medycznej w Gruzji, Armenii i Mołdowi.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
pomoc finansowa
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
usługi opiekuńcze

Zarząd

Anna Rajska-Rutkowska, wiceprezes zarządu fundacji
Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes zarządu fundacji
Anna Piekutowska, wiceprezes zarządu fundacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej