Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
81 537 28 65
Telefon
81 537 28 65
Adres rejestrowy
Ulica
Sowińskiego 12 lok. 7
Kod pocztowy
20-078
Miejscowość
Lublin
Województwo
lubelskie
Powiat
Lublin
Dane rejestrowe
Rok powstania
1985
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
680
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Przeciwdziałanie marginalizacji ludzi starszych poprzez wzmocnienie ich aktywności umysłowej, fizycznej i społecznej. Organizowanie wykładów i spotkań osób o podobnych zainteresowaniach, wieku i potrzebach. Organizowanie spotkań wielopokoleniowych, rozbudzanie potrzeby planowania zdrowej starości. Pomoc osobom samotnym.

Prowadzone działania
Od 1985 roku organizujemy zajęcia dla osób starych, samotnych oraz emerytów i rencistów w dwu semestrach, w formie wykładów, dyskusji, zajęć praktycznych, ćwiczeń (fizycznych) ruchowych, nauki języków w ok. 30 zespołach. W okresie letnim są kontynuowane spotkania słuchaczy 1 raz w tygodniu. Prowadzimy od 15 lat akcję dobroczynną Dar Czasu i Serca w okresie przedświątecznym. Istnieje Komisja Pomocna Dłoń, skupiająca ochotników wolontariuszy. Nowe działania to Klub Wspomnień i Wymiany Doświadczeń oraz Klub Umiejętności Praktycznych "Coś z niczego". Powstają nowe ośrodki, które chcą organizować naukę i aktywizację osób starszych w większych miastach naszego województwa. Wspomagamy te dążenia. Współpracujemy z organizacjami o podobnych profilach działania. Mamy wiele propozycji wymiany międzynarodowej między UTW w Europie, względy finansowe ograniczają nasze możliwości.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej