Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak zapewnić niezależne finansowanie Twojej fundacji, stowarzyszeniu? Kurs online i poradnik czeka na Ciebie. Kup pakiet o fundraisingu w NGO

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
32 647 28 80
Adres rejestrowy
Ulica
Skalska 22
Kod pocztowy
32-340
Miejscowość
Wolbrom
Województwo
małopolskie
Powiat
olkuski
Gmina
Wolbrom
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000323834
REGON
12086525300000
NIP
6371992720
Rok powstania
1996
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest organizacją pozarządową, niedochodową, samopomocową i pożytku publicznego. Reprezentuje interesy i działa na rzecz osób niepełnosprawnych umysłowo, ich rodzin i opiekunów prawnych.      

Koło w Wolbromiu - działa w kierunku integracji osób niepełnosprawnych z miejscową społecznością oraz pomaga w rozwiązywaniu problemów rodziców dzieci niepełnosprawnych. W tym celu z dużym wsparciem samorządu lokalnego utworzono dwie placówki, wypełniając największą lukę w potrzebach osób niepełnosprawnych z naszego terenu:

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy- działający od stycznia 2002 roku, spełniający zadania z zakresu wczesnej interwencji, edukacji, rewalidacji, rehabilitacji dzieci w wieku 3-25 lat,  a także z zakresu opieki  zdrowotnej świadczonej w zakładzie leczniczym  funkcjonującym  w strukturze OREW od 1.01.2007 r. W celu stymulowania dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami organizowane są również zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju.

Warsztat Terapii Zajęciowej - działający od grudnia 2002 roku, spełniający zadania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Dzienne Centrum Aktywności – powołane do istnienia 9 marca 2015 r. Niepubliczna, specjalistyczna placówka przeznaczona dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, w tym także z niepełnosprawnościami sprzężonymi, które to osoby nie znajdują pomocy w placówkach istniejących lub pomoc ta nie jest wystarczająca.

Platforma Self-adwokatów – rozpoczęła działalność w marcu 2015 r. Skupia osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które przy odpowiednim wsparciu będą zdobywać coraz większą samodzielność i zdolność do występowania we własnym imieniu oraz reprezentowania swoich własnych spraw.

Zespół Rehabilitacyjno – Terapeutyczny  - powołany przez Zarząd Koła w dniu 13 kwietnia 2017 r. Uchwałą nr 16/17. Placówka przeznaczona dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym także z niepełnosprawnościami sprzężonymi, które to osoby potrzebują  wsparcia w zakresie rehabilitacji ruchowej, rehabilitacji psychologicznej, terapii komunikacji, rehabilitacji funkcjonalnej i społecznej.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej