Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 833 88 88
Telefon
22 486 96 99
Telefon
22 448 71 77
Adres rejestrowy
Ulica
Łomiańska 5
Kod pocztowy
01-685
Miejscowość
Warszawa-Bielany
Województwo
MAZOWIECKIE
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Bielany
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000037904
REGON
01490279500000
NIP
118-14-28-385
Rok powstania
1998
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" jest jedną z największych organizacji świadczących pomoc w Polsce. Działa pod patronatem profesora Zbigniewa Religi, przewodniczącą Rady Fundacji jest Beata Tyszkiewicz.

Istnieje od 1998 roku. Ma ponad 18 500 podopiecznych - chorych i niepełnosprawnych dzieci z całej Polski. Pozyskuje fundusze na ich leczenie i rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych oraz na inne specjalne potrzeby. Nie pobiera prowizji ani od wpłat darczyńców, ani od rodziców podopiecznych. Całość środków przekazanych dzieciom pozostaje wyłącznie do dyspozycji ich opiekunów.

Fundacja uruchomiła dla swoich podopiecznych Ośrodek Rehabilitacji AMICUS w Warszawie przy ul. Słowackiego 12, oferujący bezpłatną rehabilitację. W związku z dużymi potrzebami niepełnosprawnych dzieci, rozbudowuje go o kolejne sale rehabilitacyjne, które będą mieścić się w Warszawie przy ul. Pańskiej 96. Funkcjonuje tam już bezpłatny hostel dla podopiecznych i ich rodziców, przyjeżdżających z najdalszych stron Polski na turnusy do AMICUSA. Hostel również jest powiększany o kolejne pokoje.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" dzięki transparentności działania cieszy się społecznym zaufaniem. Ma status organizacji pożytku publicznego i jej podopieczni są najhojniej obdarowywani 1% podatku.

Prowadzi działalność wydawniczą, publikując książki i kalendarze z myślą o pozyskiwaniu dodatkowych funduszy na swoją działalność służącą Dzieciom - www.bremo.pl.

Fundacja angażuje się w różne formy świadczenia pomocy, polegające m.in. na dodaniu opiekunom otuchy i fachowej wiedzy oraz zapewnieniu radości i zabawy dzieciom. Rodzice korzystają ze szkoleń, grup wsparcia, pomocy psychologicznej, dzieci uczestniczą w imprezach organizowanych przez fundacyjny Klub Myszki Norki. Są to pokazy teatralne, seanse w kinie, integracyjne warsztaty taneczne Norka’Dance, spotkania z artystami, zabawy sportowe i wiele innych atrakcji.

Potrzebujesz pomocy lub chcesz wesprzeć naszą działalność? Wejdź na: www.dzieciom.pl

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
teatr
film
animacja społeczno-kulturalna
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej