Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk"

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk"
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Telefon
44 647 03 02
Telefon
530 463 337
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
poniedziałek - piątek od 16.00 do 20.00.
Ulica
Aleja 3 Maja 31
Kod pocztowy
97-300
Miejscowość
Piotrków Trybunalski
Województwo
łódzkie
Powiat
Piotrków Trybunalski
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Wąskie wejście.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000083265
REGON
59000224600000
NIP
771-16-62-360
Rok powstania
1991
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
30
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

PAŁACYK jest to najlepsze miejsce dla wszystkich, którym choroba uzależnienia , utrudnia bądź uniemożliwia normalne funkcjonowanie w rodzinie, w pracy, w lokalnej społeczności. Miejsce, gdzie każdych z tych potrzebujących może liczyć na pomoc i wsparcie. Pod jednym warunkiem: że sam tego chce. Z jednym zastrzeżeniem: "Niczego, czego dzisiaj mu w życiu brakuje - nie dostanie, ale nauczy się, jak na to zapracować".

Formy działalności naszego stowarzyszenia:

Punkt informacyjno-konsultacyjny - w dni robocze od 17.00 do 20.00
Dyżurująca osoba udziela informacji o samej chorobie, jej przyczynach, etapach rozwoju i sposobie leczenia. Sugeruje osobom z problemem uzależnienia kontakt ze specjalistycznym Ośrodku Leczenia Uzależnień a potem korzystanie z różnych form rehabilitacji prowadzonych w naszym stowarzyszeniu i podobnych miejscach w regionie czy kraju.
Punkt dysponuje bazą adresową specjalistycznych poradni i grup samopomocowych, kontaktami do terapeutów i psychologów uzależnień. Informuje o różnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych i rozrywkowych przygotowanych z myślą o osobach uzależnionych i ich rodzinach.

Bezpłatne konsultacje z terapeutą
Porady udzielane są indywidualnie po uprzednim umówieniu się na spotkanie.
Specjaliści terapii uzależnień udzielają informacji i poradnictwa z zakresu:

  • uzależnienia od alkoholu,
  • uzależnienia od innych środków psychoaktywnych, także tych nowej generacji (dopalaczy),
  • uzależnień behawioralnych (hazard, Internet, gry komputerowe, różnorodne aktywności seksualne).
    Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości, potrzebujesz pomocy dla siebie albo kogoś bliskiego, jesteś nauczycielem, nastolatkiem, rodzicem, policjantem czy kimkolwiek innym - zapraszamy. Na pewno nie pozostawimy Cię bez rozmowy.

Grupy Wsparcia
Działające grupy mają na celu wspieranie, wspomaganie i uczenie życia na nowo poprzez różne formy zagospodarowania czasu wolnego, wyzwalanie potrzeb intelektualnych i aktywności społecznej. Liczne przypadki podejmowania i utrzymywania trwałej abstynencji, świadczą o skuteczności i sensowności prowadzenia działalności w takiej formie. Jest to jedno z niewielu miejsc gdzie można uzyskać doraźną pomoc, a przede wszystkim informacje - jak spróbować poradzić sobie z uzależnieniem po odbyciu terapii.

Punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób współuzależnionych zarówno dorosłych jak i dzieci - środa i piątek godzina 17.00 - 20.00
W Spotkają się tu Ci, którzy kochają uzależnionych i chcą im pomóc. Gdy kocha się osobę uzależnioną, jest się z nim blisko - to taki rodzaj relacji boli. Jest to miłość, która bywa cierpieniem. Kochać alkoholika to trudna rola. Czasami czym bardziej osoba współuzależniona stara się, tym bardziej nie wychodzi. Podczas takich spotkań osoby widzą, że nie są same. Że inne/inni mają podobnie. Mogą zobaczyć że nikt z nas nie jest na tyle mądry, żeby pokonać uzależnienie. Ani swoje, ani tym bardziej kogoś innego.
W swojej działalności nasze Stowarzyszenie nie zapomina o najmłodszych. Z myślą o nich i dla nich organizujemy wycieczki, pikniki i spotkania okolicznościowe. Dzieci uczestniczą w konkursach plastycznych, zawodach sportowych i grupach dyskusyjnych w ramach których poruszane są problemy współuzależnienia. Działania te zwiększają ponadto świadomość dzieci i młodzieży na temat konsekwencji stosowania substancji i zachowań uzależniających a także propagują zdrowy tryb życia. Staramy się pokazać, że świat wokół nich jest kolorowy a one same mogą być szczęśliwe mimo urazów jakich doznały, często od osób im najbliższych.

Klub "Abstynent" - w dni robocze od 16.00 do 20.00
Pomieszczenia stowarzyszenia przeznaczone na spotkania klubowe są przyjaznym miejscem do rozpoczęcia zdrowienia. Tutaj w gronie znajomych przy kawie czy herbacie można porozmawiać na różne tematy. Trzeźwiejący alkoholicy to szczególnie wrażliwi ludzie, choć oczywiście wady i przywary mają takie same jak wszyscy. Stali bywalcy klubu są wymarzonym towarzystwem dla wszystkich, którzy zaczynają drogę zdrowienia i dla tych, którzy chcą trzeźwieć i rozwijać się, ale i dla tych, którzy chcą zdrowo żyć.
W ramach działalności klubu spotykają się osoby o różnych zainteresowaniach. Na miejscu można skorzystać z Internetu, obejrzeć programy telewizje oraz poczytać prasę i literaturę. Dla aktywnych mamy stół do tenisa i gry planszowe. Członkowie klubu organizują różnego rodzaju imprezy(zabawa sylwestrowa, tłusty czwartek, ostatki, Dzień Kobiet, zabawę andrzejkową, spotkanie z mikołajem, spływy kajakowe, ogniska, rajdy rowerowe, turnieje piłkarskie i wycieczki. Tradycją stało się świętowanie kolejnych rocznic utrzymania abstynencji przez klubowiczów.

PAŁACYK nie jest Ośrodkiem Pomocy Społecznej
nie pomaga materialnie ale…
Jest to najlepsze miejsce dla wszystkich, którym choroba uzależnienia , utrudnia bądź uniemożliwia normalne funkcjonowanie w rodzinie, w pracy, w lokalnej społeczności. Miejsce, gdzie każdych z tych potrzebujących może liczyć na pomoc i wsparcie. Pod jednym warunkiem: że sam tego chce. Z jednym zastrzeżeniem:

Niczego, czego dzisiaj mu w życiu brakuje - nie dostanie, ale nauczy się, jak na to zapracować.

PAŁACYK nie jest Urzędem Pracy
nie płaci zasiłków dla bezrobotnych ale…

Udzielamy wsparcia w obszarze doradztwa zawodowego, doradztwa kariery między innymi w zakresie:

przygotowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych (CV, List Motywacyjny)
określenia swoich celów zawodowych
planowania ścieżki kariery, poznania swoich mocnych i rozwojowych stron
przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej
uzyskania informacji na temat możliwości rozwoju zawodowego i lokalnego rynku pracy

Porady udzielane są indywidualnie po uprzednim umówieniu się na spotkanie.

Reklama

Zarząd

Mirosław Świech, Prezes
Bożena Nowak, Wiceprezs
Anna Misztela, Wiceprezes
Edyta Sobieraj, Sekretarz
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej