Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Kościerzynie

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Kościerzynie
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Strzelnica 2
Kod pocztowy
83-400
Miejscowość
Kościerzyna
Województwo
pomorskie
Powiat
kościerski
Gmina
Kościerzyna
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000052453
REGON
19260747000000
NIP
591-15-48-509
Rok powstania
1957
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
80
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie jest jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce. Jego działalność ma charakter regionalno - kulturowy. Głównym celem Zrzeszenia jest wszechstronny rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Kaszub i Pomorza. Pragniemy chronić tradycję i rozwijać kulturą kaszubsko-pomorską, jednocześnie budować społeczność nowoczesną, zwróconą ku przyszłości. Jedną z naczelnych naszych wartości jest troska o samorządność i podmiotowość lokalną i regionalną. Jesteśmy otwarci na innych i współpracować chcemy ze wszystkimi, którym bliskie jest dobro kaszubsko-pomorskiej ziemi i jej mieszkańców. Członkiem Zrzeszenia może być każdy - bez względu na miejsce urodzenia i pochodzenie - kto wartości te podziela.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie powstało 2 grudnia 1956 roku. Działa na terenie pięciu województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego i obecnie liczy 87 oddziałów. Pracą kieruje Zarząd Główny. W ramach Zrzeszenia i przy oddziałach działają liczne kluby. Najstarszym, założonym w 1962 r. przez Lecha Bądkowskiego, jest Klub Studencki ”Pomorania”, będący kuźnią kadr zrzeszeniowych. Skupia on młodzież kaszubsko-pomorską studiującą w uczelniach Trójmiasta. Drugim ważnym klubem jest Klub Turystyczny ”Wanożnik” organizujący od wielu lat cieszący się ogromnym powodzeniem spływ kajakowy ”Śladami Remusa”.

W ciągu 50 lat istnienia Zrzeszenie wypracowało różne formy działalności. Jest organizatorem bądź współorganizatorem wystaw, konkursów, festiwali, festynów i wernisaży. W oddziałach organizowane są liczne imprezy okolicznościowe: dożynki, opłatki bożonarodzeniowe, zabawy i turnieje.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
literatura, czasopisma
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
organizacja lokalnych wydarzeń kulturalnych: świąt, festiwali, festynów
działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych
działalność na rzecz języka regionalnego
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej