Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Wiele-Karsin

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Wiele-Karsin
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
58 687 33 45
Adres rejestrowy
Ulica
Wicka Rogali 25
Kod pocztowy
83-441
Miejscowość
Wiele
Województwo
pomorskie
Powiat
kościerski
Gmina
Karsin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000232204
REGON
22004538600000
NIP
591-16-01-497
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
149
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Naszym celem jest rozbudzanie szerokiej inicjatywy wszechstronnego rozwoju kulturowego, społecznego i gospodarczego Kaszub, a szczególnie tej części Kaszub, którą nazywamy Zaborami; kultywowanie i rozwijanie specyfiki kulturowej Kaszub; szerzenie w społeczeństwie znajomości tradycji kaszubsko - pomorskich; dbałość o zachowanie walorów środowiska naturalnego. Aby cele te zrealizować, dążymy do nauki języka kaszubskiego w naszych szkołach; organizujemy spotkania, wieczornice, konferencje naukowe z okazji rocznic znanych i zasłużonych dla kultury kaszubskiej postaci, wydarzeń; organizujemy każdego roku w Wielu w ostatni tydzień lipca Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Dni Kultury Kaszubskiej", a w trzecią sobotę i niedzielę sierpnia Turniej Gawędziarzy Ludowych Kaszub i Kociewia w Wielu; Prowadzimy Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca "Kaszuby", który skupia 35 osób i promuje kulturę kaszubską dając koncerty nie tylko na Pomorzu; współpracujemy z innymi organizacjami społecznymi w środowisku, z instytucjami i miejscowymi parafiami. Od czasu reaktywowania Zrzeszenia w gminie, organizujemy co roku takie imprezy, jak: spotkanie opłatkowe, spotkania karnawałowe seniorów w Wielu i Karsinie, zapusty kaszubskie, majówka kaszubska, biesiada kaszubska, sobótki w Wielu i Bąku, wycieczka po Kaszubach.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
taniec
edukacja kulturalna
działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych
działalność na rzecz języka regionalnego
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej