Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
508 044 014
Telefon
509 404 140
Telefon
12 422 02 99
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
biuro w Krakowie czynne pn. - pt. w godz. 9.00 - 16.00
Ulica
Lanckorona 101
Kod pocztowy
34-143
Miejscowość
Lanckorona
Województwo
małopolskie
Powiat
wadowicki
Gmina
Lanckorona
Adres kontaktowy
Ulica
Sobieskiego 20 lok. 2
Kod pocztowy
31-136
Miejscowość
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000320551
REGON
12083303000000
NIP
551-25-41-523
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Poza Horyzonty powstała by pomagać tym, którzy często są pozostawieni sami sobie - ludziom po amputacjach. Zbieramy pieniądze na protezy, które dają szansę na normalne życie. Otaczamy opieką zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

W 2012 r. uruchamiamy Ogólnopolski Program Protezowania, dzięki któremu będziemy mogli skuteczniej pomóc większej ilości osób. W ramach programu powstanie platforma internetowa z materiałami edukacyjnymi i filmami dla osób po amputacji. Dzięki współpracy z naszymi partnerami oraz wsparciu 1% podatku będziemy w stanie finansować kolejne protezy. Do dziś udało nam się zakupić lub dofinansować protezy dla kilkunastu podopiecznych. Na naszej liście obecnie czeka na pomoc ponad 50 osób (dane ze stycznia 2012 r.).

Proteza, nawet najlepsza, to jednak ciągle tylko narzędzie - nie nadaje życiu celu. Są ludzie, których protezy stoją przy łóżku, z którego oni nie chcą wstawać, bo nie widzą sensu.

Dlatego my chcemy robić krok dalej - chcemy się podzielić naszymi pasjami i marzeniami. Stawiamy sobie i innym wyzwania, bo życie jest drogą, a cele nadają mu sens. Pamiętajmy, że to nie ilość rąk czy nóg decyduje o naszej sile, ale to, co mamy w głowie i w sercu.

Organizujemy wyprawy integracyjne, duże i małe. Tak naprawdę wielkość wyprawy nie zależy od tego, czy wyruszamy na koniec świata, czy na pobliską górkę. Dla jednej osoby wielki szczyt może być dodatkiem do kolekcji, a dla kogoś innego wyjazd w Beskid Niski może być wyprawą życia. Nie chcemy robić rzeczy na siłę spektakularnych, tylko te naprawdę ważne.

Do dziś udało się zrealizować kilka dużych projektów: wyprawę siedmiu osób na Elbrus (5642 m n.p.m.), start teamu biegowego - Jasiek Mela Team - w największym na świecie i najbardziej prestiżowym maratonie - ING New York City Marathon, wspinaczkową wyprawę na El Capitan w Kalifornii oraz survivalową wyprawę Beskid Niski 2011 Survival Expedition. Wszystkie projekty zakończyły się sukcesem - zdobyliśmy Elbrus (Łukasz Żelechowski jest pierwszym niewidomym na Dachu Europy!), wszyscy nasi biegacze - włączając także Jaśka Melę oraz niewidomego Jurka Płonkę - przebiegli trasę maratonu, bohater wyprawy na El Cap - Andrzej Szczęsny razem z Jaśkiem wspięli się 450-metrową, skalną drogą na magiczny szczyt w Yosemite, a dziesięciu uczestników wyprawy w Beskid przemierzyli blisko 150 km pieszo, canoe, rowerami i konno!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
turystyka, krajoznawstwo
sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny

Zarząd

Weronika Gurdek, Kontakt z podopiecznymi
Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji
Jan Mela, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej