Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
42 682 20 22 wew. 36
Telefon
42 682 20 22
Adres rejestrowy
Ulica
Broniewskiego 1a
Kod pocztowy
93-162
Miejscowość
Łódź
Województwo
łódzkie
Powiat
Łódź
Gmina
Łódź
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000134190
REGON
47289962100000
NIP
725-16-56-486
Rok powstania
2002
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Ludzie
Liczba członków
360
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Działania statutowe.
-Formacja religijna, prowadzona jest w kołach parafialnych poprzez Msze św., konferencje, warsztaty tematyczne. Członkowie stowarzyszenia organizują i uczestniczą w pielgrzymkach zarówno krajowych jak również zagranicznych. Przygotowują nabożeństwa, oprawę liturgii, uczestniczą w rekolekcjach.
-Działania wychowawcze są adresowane do dzieci, młodzieży ale również dorosłych. Mają charakter akcji takich jak dyskusje, wykłady ale również rajdy turystyczne, festyny. Wyjazdy wakacyjne, które łączą wypoczynek, formację religijną i wychowawczą.
Wychowanie jest prowadzone również w świetlicach środowiskowych. Opieka, kanapka, pomoc w odrabianiu lekcji a nade wszystko dar obecności to codzienność takich placówek.
Specjalne kwalifikacje opiekunów dają specjalne walory ofercie przedkładanej dzieciom. Dlatego mogą one uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez plastyków i nauczycieli języków obcych
Świetlica prowadzona przez studentki pedagogiki specjalnej daje pomoc dzieciom i młodzieży z upośledzeniem umysłowym. Opiekunki mogą w praktyce zastosować wiedzę uniwersytecką i przekonać się o jej wartości.
W szeroko rozumianą pracę wychowawczą są włączeni również dorośli, dla których prowadzone są katechezy przedmałżeńskie. Rodzice spodziewający się potomstwa, korzystają z pomocy szkół rodzenia.
-Działania charytatywne. "Człowiek w potrzebie" to hasło zawsze wyzwala zaangażowanie i chęć niesienia pomocy. Dociera ona zarówno w postaci świątecznych paczek i wielkanocnych śniadań dla potrzebujących jak również poprzez wyjazdy dla dzieci z rodzin w potrzebie na letni wypoczynek poza miastem i wsparcie świetlic.
-Aktywność kulturalna. Festiwal Rodzin Muzykujących, spotkania opłatkowe z bogatą oprawą muzyczną, koncerty organowe, wspólne uczestnictwo w spektaklach teatralnych i imprezach kulturalnych, konkursy wiedzy religijnej, społecznej, koncerty okolicznościowe to tylko niektóre z obszernej listy działań kulturalnych podejmowanych przez stowarzyszenie. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich jest współorganizatorem Łódzkich Dni Rodziny uczestnicząc w inicjatywach religijnych, społecznych i kulturalnych.

Działania społeczne.
Kierując się przekonaniem, że na rzeczywistość społeczną powinniśmy wpływać poprzez oddziaływanie na tworzone prawo jak również przez wpływ na decyzje na szczeblu gminy, powiatu, województwa czy kraju - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej wspierało swoich członków mających zamiar wystartować w wyborach samorządowych bądź parlamentarnych.

Współpraca i współdziałanie.
Nie jesteśmy samotną wyspą. Rzeczywistość jest zbyt złożona żeby liczyć tylko na własne siły. Dlatego Stowarzyszenie należy do Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich. Ten ruch skupiający podobne nam stowarzyszenia ułatwia artykułowanie potrzeb, postulowanie zmian w prawodawstwie gwarantujących poprawę sytuacji rodzin polskich czy też wskazywanie na zagrożenia społeczne.
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich jest również otwarte na podobne ruchy usytuowane w innych środowiskach naszej Archidiecezji.

Prowadzone działania
Troska o polskie rodziny.
Opieka nad najbardziej potrzebującymi.
Troska o niepełnosprawnych.
Wszechstronna działalność edukacyjna, wychowawcza i kulturalna.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
organizacja lokalnych wydarzeń kulturalnych: świąt, festiwali, festynów
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej