Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Zarząd Oddziału Okręgowego z siedzibą w Krakowie

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Zarząd Oddziału Okręgowego z siedzibą w Krakowie
Kontakt
Telefon
12 422 84 71
Adres rejestrowy
Ulica
Krowoderska 4
Kod pocztowy
31-142
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia nie posiadająca osobowości prawnej
REGON
00077601900651
Rok powstania
1989
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Działalność Związku jest oparta przede wszystkim na pracy społecznej ogółu jego członków. Nadrzędnym celem Związku jest poprawa warunków socjalno-bytowych emerytów, rencistów i inwalidów oraz pomoc w uczestniczeniu w życiu społecznym i współdziałaniu z organami władzy administracji publicznej, samorządowej jak też organizacjami społecznymi, gospodarczymi i spółdzielczymi. Organizowanie życia kulturalnego, reprezentowanie ich interesów wobec organów administracji publicznej.
Prowadzimy działalność charytatywną pomagając najbiedniejszym, tworzymy fundusze na cele socjalno-bytowe, prowadzimy kasę pogrzebową. Organizujemy i prowadzimy biblioteki, czytelnie, świetlice, kluby, zespoły artystyczne.

Prowadzone działania
Odbiorcami naszych działań jest szeroka rzesza ludzi chorych, samotnych, bardzo ubogich należących do naszej organizacji. Działaniem na rzecz wyżej wymienionych osób zajmuje się 15 oddziałów regionalnych na terenie województwa małopolskiego, oraz 110 kół.
Nadrzędnym celem naszej działalności jest tworzenie funduszy na cele socjalno-bytowe - po to, aby udzielać pomocy naszym najuboższym członkom.
Organizujemy spotkania integracyjne w róznych formach i okresach dla ludzi samotnych, zagubionych, chorych, podtrzymując i jednocześnie wyzwalając aktywność życiową i społeczną. Cyklicznie co roku organizowane są spotkania z okazji Dnia Inwalidy, Dnia Seniora, Dnia Kobiet, Obchodów ERON oraz szereg spotkań okazjonalnych takich jak spotkania wigilijne, wielkanocne i inne wielopokoleniowe. W czasie wymienionych spotkań i obchodów odbywają się również Rajdy Seniora.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej