Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Polskie Towarzystwo Eksploracyjne
Kontakt
Telefon
71 310 26 90
Adres rejestrowy
Ulica
Bartłomieja Strachowskiego 31
Kod pocztowy
52-210
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie zwykłe
REGON
00127657200000
Rok powstania
1987
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Inicjowanie i prowadzenie badań podziemnych i nadziemnych obiektów wzniesionych przed i w czasie II wojny światowej, których charakter, przeznaczenie, a także znaczenie dla martyrologii narodu polskiego i innych narodów nie zostało dotąd w pełni wyjaśnione.

Prowadzone działania
Gromadzenie danych o podziemnych obiektach, zagrabionych i do tej pory nie odzyskanych dziełach sztuki, tajnych pracach prowadzonych przed i w czasie II wojny światowej, ukrytych walorach bankowych, zbrodniach ludobójstwa. Studiowanie materiałów Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Zbieranie informacji od bezpośrednich świadków. Gromadzenie publikacji prasowych i książkowych. Organizowanie sympozjów i obozów rekonesansowych. Utworzenie Zespołu Badawczego, Zespółu Poszukiwań Archiwalnych oraz zespoły ds. eksploracji terenowych we Wrocławiu, Złotoryi, Nysie, Warszawie. Przeprowadzenie badania podziemnego korytarza w Zamku w Janowcu nad Wisłą wraz z jego inwentaryzacją. Wykonanie inwentaryzacji podziemi browaru w Sobótce - Górce.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej