Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar o zarządzaniu finansami w NGO [16.10.23] Poznaj kluczowe obszary. Sprawdź program >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Stowarzyszenie Polskie Uniwersytety Ludowe
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
672 631 393
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Uniwersytecka 6
Kod pocztowy
77-400
Miejscowość
Radawnica
Województwo
wielkopolskie
Powiat
złotowski
Gmina
Złotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000334860
REGON
00623062300000
NIP
5251977002
Rok powstania
1990
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Uniwersytet Ludowy - Szkoła dla Życia

Pomagamy dorosłym rozwijać swoje pasje i talenty tworząc dobrą i bezpieczną przestrzeń dla wszystkich

Misja

Szerzenie idei uniwersytetów ludowych. Tworzenie warunków do powstania uniwersytetów ludowych. Ochrona ich autonomii i tradycji. Integrowanie środowiska nauczycieli, absolwentów i słuchaczy oraz przyjaciół i sympatyków uniwersytetów ludowych. Kreowanie człowieka wrażliwego, rozumiejącego współczesny świat, umiejącego racjonalnie myśleć i kształtować humanistyczny obraz rzeczywistości. Stwarzanie warunków do podnoszenia cywilizacyjnego i kulturalnego poziomu kraju.

Prowadzone działania

Prowadzenie 12 uniwersytetów, które formalnie znajdują się w strukturze Ministerstwa Edukacji Narodowej. Placówki te kształcą animatorów kultury i oświaty wiejskiej, instruktorów wiejskich teatrów, instruktorów tańca ludowego, narodowego i towarzyskiego. Integrując środowiska twórców ludowych kultywują ginące tradycje i zawody sztuki ludowej, realizują bogaty program kształcenia w zakresie rzemiosła artystycznego, rękodzieła ludowego, w tym tkactwa i ceramiki. Obok programu związanego z kulturą filmową i fotografią, kursów dla nauczycieli, programu kształcenia w zakresie ochrony środowiska i zdrowia, placówki te przygotowują instruktorów ekonomiki i organizacji gospodarstwa wiejskiego, kształcą i wychowują w duchu demokracji i w duchu aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym. Dla wszystkich placówek przygotowywany jest program nauki języków obcych dla nauczycieli wiejskich i młodych rolników oraz dla organizatorów nowoczesnych form spółdzielczych, agrobiznesu i usług. Wystąpiono z inicjatywą powołania do życia w Polsce (w miejscowości Rudziska Pasymskie) Europejskiego Uniwersytetu Ludowego. EUL ma stanowić ośrodek wspólnych inicjatyw młodzieży europejskiej na rzecz wolności i demokracji, inicjatyw kulturalnych, oświatowych i ekologicznych. Powołano do życia Fundację Uniwersytetów Ludowych, która prowadzi różnorodną działalność gospodarczą, wspomagając z uzyskanych środków programową działalność Stowarzyszenia oraz poszczególnych Uniwersytetów.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji

Zarząd

Mirosław Mincewicz, Przewodniczący Stowarzyszenia
Barbara Mincewicz, Dyrektor Uniwersytetu Ludowego w Radawnicy
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej