Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki

Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 827 33 70
Telefon
22 827 33 70
Adres rejestrowy
Ulica
Mazowiecka 11 lok. 16
Kod pocztowy
00-052
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000153359
REGON
01037784300000
NIP
525-21-31-448
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Działanie na rzecz poprawy stanu środowiska przyrodniczo-geograficznego Polski. Ochrona i zachowanie krajobrazu naturalnego i kulturowego. Wprowadzenie powszechnej edukacji ekologicznej. Kształtowanie świadomości, że jakość życia zależy od racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi i zachowaniem równowagi między rozwojem cywilizacji technicznej a wartościami humanistycznymi.

Prowadzone działania
Zorganizowanie konferencji 'Ochrona Powietrza'. Działalność informacyjna dotycząca źródeł skażeń w Warszawie. Wprowadzanie niekonwencjonalnych metod edukacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych (festiwale, konkursy, spotkania itp.). Wdrażanie Programu Ścieżek Rowerowych realizowanego przez Koło Rowerowe przy PKE - OM. Uczestniczenie w pracach Centrum Turystyki Rowerowej. Współpraca z mediami i władzami miasta Warszawy i okolic. Współpraca z gminami. Rozpisanie konkursu na przegląd teatrów ekologicznych, dla nauczycieli i dorosłych - konkurs na scenariusz. Wstrzymanie emisji toksycznych fluorków z Huty Aluminium w Skawinie. Współpraca z Friends of the Earth (FOE) i BORE.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej