Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 827 33 70
Telefon
22 827 33 70
Adres rejestrowy
Ulica
Mazowiecka 11 lok. 16
Kod pocztowy
00-052
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000153359
REGON
01037784300000
NIP
525-21-31-448
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Działanie na rzecz poprawy stanu środowiska przyrodniczo-geograficznego Polski. Ochrona i zachowanie krajobrazu naturalnego i kulturowego. Wprowadzenie powszechnej edukacji ekologicznej. Kształtowanie świadomości, że jakość życia zależy od racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi i zachowaniem równowagi między rozwojem cywilizacji technicznej a wartościami humanistycznymi.

Prowadzone działania
Zorganizowanie konferencji 'Ochrona Powietrza'. Działalność informacyjna dotycząca źródeł skażeń w Warszawie. Wprowadzanie niekonwencjonalnych metod edukacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych (festiwale, konkursy, spotkania itp.). Wdrażanie Programu Ścieżek Rowerowych realizowanego przez Koło Rowerowe przy PKE - OM. Uczestniczenie w pracach Centrum Turystyki Rowerowej. Współpraca z mediami i władzami miasta Warszawy i okolic. Współpraca z gminami. Rozpisanie konkursu na przegląd teatrów ekologicznych, dla nauczycieli i dorosłych - konkurs na scenariusz. Wstrzymanie emisji toksycznych fluorków z Huty Aluminium w Skawinie. Współpraca z Friends of the Earth (FOE) i BORE.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
17.07.2018
Dlaczego z wyzwaniem, jakim jest zmiana klimatu, powinniśmy się pilnie zmierzyć już teraz? Czemu problem dotyczy każdego z nas, niezależnie od tego, w jakim regionie świata mieszka i czym się zajmuje? Co możemy zrobić? Na te pytania odpowiada poradnik dla aktywistów "Jak chronić klimat?", opracowany przez Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki w ramach działań Koalicji Klimatycznej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej