Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Sue Ryder
Logo 1%
To jest organizacja pożytku publicznego
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 646 58 55
Adres rejestrowy
Ulica
Bagatela 15
Kod pocztowy
00-585
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000191184
REGON
01010322900000
NIP
123-00-31-246
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem Fundacji jest:

Niesienie pomocy ludziom cierpiącym lub potrzebującym serdeczności i osobistej pomocy z powodu złych warunków bytowych, z przyczyn społecznych i zdrowotnych oraz podejmowanie działań w kierunku usunięcia lub złagodzenia ich cierpień.

Fundacja realizuje swoje cele w szczególności przez:

  • 1. Utrzymywanie kontaktów i współpracę z wybudowanymi w Polsce Domami Sue Ryder i inicjowanie powstawania nowych Domów Sue Ryder.
  • 2. Rozwijanie wolontariatu na rzecz Fundacji oraz w dziedzinach w których Fundacja działa, łącznie ze szkoleniem w zakresie opieki nad osobami starymi, chorymi, niepełnosprawnymi i ubogimi.
  • 3. Organizowanie usług opiekuńczych dla osób starych, chorych, niepełnosprawnych i ubogich oraz dążenie do zapewnienia pielęgnacji i dodatkowych związanych z nią usług oraz sprzętu ułatwiającego życie osobom niepełnosprawnym albo wymagającym opieki z innych powodów.
  • 4. Zainteresowanie władz państwowych, samorządowych społeczeństwa losem ludzi starych, chorych, niepełnosprawnych i ubogich zgodnie z intencjami Fundatorki.
  • 5. Szerzenie wiedzy o życiu i ideach charytatywnych Fundatorki, prowadzenie Muzeum i Archiwum Sue Ryder.
  • 6. Prowadzenie sklepów charytatywnych, poprzez sprzedaż przedmiotów darowanych na cele prowadzenia działalności pożytku publicznego.

Fundacja Sue Ryder jest organizacją pożytku publicznego. Zarząd Fundacji pracuje społecznie i nie odnosi żadnych korzyści z działalności na jej rzecz. Fundacja została powołana do życia w Polsce przez Sue Ryder na początku przemian ustrojowo-gospodarczych w roku 1991 w celu kontynuowania jej misji i sprawowania opieki nad Domami Sue Ryder.

Fundacja Sue Ryder jest obecna w Polsce od 1956 roku. Wówczas Sue Ryder rozpoczęła ponad pięćdziesięcioletnią misję w Polsce z grupą swoich polskich współpracowników – wolontariuszy. Znalazła ich pośród byłych więźniów obozów koncentracyjnych, weteranów wojennych i ich rodzin. Wielu z nich od lat bezinteresownie współpracuje z Fundacją, a nawet wchodzi w skład jej władz. Sue Ryder nie mogła oficjalnie zarejestrować swojej fundacji w Polsce w czasach komunizmu, a wszystkie budowane przez nią domy przekazała państwu polskiemu.

Dopiero w lipcu 1991 roku powołała do życia Fundację Sue Ryder w Polsce, na mocy aktu notarialnego, a w następnym roku doszło do dopełnienia procesu rejestracji fundacji. Fundacja w Polsce ma niezależną osobowość prawną i jest przez fundatorkę ustanowiona do kontynuowania jej misji w Polsce oraz do sprawowania opieki nad ufundowanymi przez nią domami i ich podopiecznymi. Staramy się wywiązywać z tego zadania. Cieszymy się pełnym wsparciem, również w postaci pełnomocnictw od brytyjskich sukcesorów Sue Ryder. Fundacja Sue Ryder jest jedynym upoważnionym podmiotem do występowania w imieniu dawnej fundacji angielskiej w Polsce.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
04.08.2020
Irena znalazła taki sam płaszcz, jaki przed laty nosiła jej mama. Nie wymagał nawet krawieckich poprawek. Z kolei Jan kupił klaser, który miał wiele lat temu. Dziś ten niewielki przedmiot przywołuje wspomnienia młodości. Krystyna wyszukała za to brakujący talerzyk do jej porcelanowej, bolesławieckiej kolekcji. Skompletowała nie tylko zestaw, ale też wspomnienia spotkań z przyjaciółkami sprzed lat.

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej