Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Demokratyczna Unia Kobiet - Klub Warszawski
Kontakt
Telefon
22 621 03 41 wew. 286
Adres rejestrowy
Ulica
Rozbrat 44a
Kod pocztowy
00-419
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia nie posiadająca osobowości prawnej
REGON
01045857600000
NIP
526-17-44-587
Rok powstania
1994
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Ochrona interesów i praw kobiet oraz równości ich szans w każdej dziedzinie. Walka ze społeczną, zawodową, obyczajową i polityczną dyskryminacją kobiet. Rozwój aspiracji materialnych i zawodowych kobiet. Przygotowanie kobiet do udziału w życiu publicznym. Reprezentowanie praw i interesów kobiet wobec władz państwowych, administracyjnych i samorządowych wobec organizacji społecznych, politycznych oraz podmiotów gospodarczych i zrzeszeń. Utrzymywanie łączności z rodaczkami mieszkającymi poza granicami kraju.

Prowadzone działania
Systematyczne organizowanie spotkań z kobietami mające na celu informowanie członkiń o sytuacji bytowo-socjalnej w Warszawie i kraju. Utworzenie Bezpłatnego Biura Porad Prawnych czynnego 2 razy w tygodniu. Akcje charytatywne (zebrano odzież i artykuły spożywcze dla bezdomnych, dzieci i pensjonariuszy domów opieki). Przygotowanie i sprzedaż 'cegiełek' mających na celu gromadzenie funduszy na potrzeby bezrobotnych kobiet. Zorganizowanie Biura Aktywnego Poszukiwania Pracy i Agencji Usług Domowych. Prace nad zapewnieniem stałego poradnictwa psychologicznego. Organizowanie szkoleń mających na celu podnoszenie kwalifikacji kobiet bezrobotnych, np. psychologiczne, zawodowe.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej