Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadami Słuchu

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadami Słuchu
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Kazimierza Brodzińskiego 16
Kod pocztowy
33-100
Miejscowość
Tarnów
Województwo
małopolskie
Powiat
Tarnów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie zwykłe
REGON
85003689900000
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Działanie na rzecz tworzenia jak najkorzystniejszych warunków do pełnego rozwoju dzieci z wadami słuchu, umożliwienie im aktywnego i godnego uczestnictwa w życiu społecznym, pomoc ich rodzinom. Podejmowanie działań mających na celu zaspokojenie wszystkich potrzeb dzieci z upośledzonym słuchem: opieka, leczenie, rehabilitacja, edukacja, udział w kulturze i rekreacji, integracja ze środowiskiem. Stowarzyszenie pragnie współpracować z organami administracji rządowej, samorządowej, z Kościołem Katolickim, organizacjami społecznymi i osobami fizycznymi dla realizacji tych celów.

Prowadzone działania
Prowadzenie negocjacji z Kuratorium Oświaty, Urzędem Miasta i Urzędem Rejonowym na temat uruchomienia szkoły z internatem dla dzieci niesłyszących z terenu Tarnowa i województwa (w Poradni dla Dzieci Niesłyszących zgłoszonych jest 300 dzieci do rehabilitacji). Doprowadzenie do tego, że dzieci z rocznika 1986, cierpiące na niedosłuch, nie odesłano do Krakowa, do szkoły dla niesłyszących. Stowarzyszenie wymogło na władzach tzw. nauczanie 'gościnne' przy Szkole Podstawowej nr 7 w Tarnowie, wyremontowało i wyposażyło sale lekcyjne. Uczy się tam 16 dzieci, 8 mieszka w internacie przy ul. Romanowicza. Biednym dzieciom częściowo zakupiono przybory szkolne.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej