Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja "Arka" - Wspólnota w Poznaniu
Kontakt
Telefon
61 825 62 00
Telefon
61 825 62 00
Adres rejestrowy
Ulica
Polańska 13a
Kod pocztowy
61-614
Miejscowość
Poznań
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Poznań
Gmina
Poznań
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa fundacji nie posiadająca osobowości prawnej
REGON
00390250700049
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Tworzenie wspólnot, w których osoby z niepełnosprawnością intelektualną są w centrum. Zaprezentowanie, ukazanie daru osób niepełnosprawnych w środowisku, a tym samym integracja ze środowiskiem, przybliżenie problemów niepełnosprawnych, akceptacja inności. Ukazanie prawdy, że zapewnienie godnego życia osobom niepełnosprawnym intelektualniez kompetentną opieką i zajęciami odpowiadającymi możliwością tych osób prowadzi do ich wszechstronnego rozwoju.

Prowadzone działania
Osoby przyjęte do wspólnoty mają zapewnione mieszkanie i wyżywienie ze stałą opieką asystentów. Osoby z upośledzeniem razem z aystentami/opiekunami tworzą wspólnoty. Razem mieszkają w małych domach, w których panuje rodzinna atmosfera. Życie wypełnione jest domowymi zajęciami, terapią w pracowni, rehabilitacją w ośrodkach zdrowia. Czas wolny organizowany jest wg upodobań mieszkańców.
Zasady uzyskania pomocy: pomoc stała - domy działają 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w roku; pomoc otrzymują osoby przyjęte do wspólnoty i mające status członka wspólnoty; odpłatność ok. 70% dochodów osoby oraz wg jej możliwości.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej