Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym na Fenyloketonurię

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym na Fenyloketonurię
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Kaliska 11
Kod pocztowy
41-200
Miejscowość
Sosnowiec
Województwo
śląskie
Powiat
Sosnowiec
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie zwykłe
REGON
00353288400000
Rok powstania
1990
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Wszechstronna pomoc, rzeczowa i finansowa, dzieciom i młodzieży chorym na fenyloketonurię, a także pomoc ich rodzinom. Zmiana systemu opieki nad dziećmi z fenyloketonurią. Sprowadzanie z zagranicy żywności i preparatów odżywczych. Organizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży, połączonego ze specjalną opieką w kierunku rehabilitacji. Nawiązanie kontaktów z ośrodkami zagranicznymi celem upowszechniania najnowszych metod i sposobów prowadzenia diety. Występowanie z inicjatywą organizowania ośrodków rehabilitacyjnych.

Prowadzone działania
Szkolenie kadry medycznej (wyjazdy na spotkania międzynarodowe), przygotowywanie szkoleń dietetyków z pomocą wykładowców z Wielkiej Brytanii. Organizowanie wyjazdów rodzin na turnusy rehabilitacyjno-szkoleniowe. Dystrybucja żywności dietetycznej z darów ze Skandynawii i kupowanej przez Stowarzyszenie. Rozprowadzanie literatury i publikacji specjalistycznej dotyczącej fenyloketonurii. Kontakty i wymiana doświadczenia z innymi organizacjami podobnego typu w Polsce i za granicą. Zorganizowanie w 1993 r. wczasów dla rodzin chorych dzieci.

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej