Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi w Ustroniu

Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi w Ustroniu
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
734 488 496
Adres rejestrowy
Ulica
Szeroka 7
Kod pocztowy
43-450
Miejscowość
Ustroń
Województwo
śląskie
Powiat
cieszyński
Gmina
Ustroń
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000099847
REGON
07051326800000
NIP
548-11-39-836
Rok powstania
1991
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2006
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

W małej dzielnicy Ustronia - Nierodzimiu, swoją siedzibę znalazło Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi. Jest stowarzyszeniem, organizacją non-profit, której działalność nie jest nastawiona na zysk, a na prowadzenie dobrze rozumianego wsparcia. Istniejemy dzięki ludziom, którzy w 1991r. powołali do życia Towarzystwo i mieli odwagę do stworzenia miejsca dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, których system edukacji jeszcze wtedy w Polsce nie dostrzegał.

Zapraszamy Cię do miejsca, w którym spotykają się codziennie ludzie, których dzieli temperament, osobowość, wykształcenie, codzienna rola. Łączy ich cel, dla którego codziennie tu przychodzą: rehabilitacja, edukacja i terapia dzieci, młodzieży oraz dorosłych…

Spotkasz tutaj osoby na każdym etapie życia. Od maleńkiego wcześniaka ze skrajnie niską wagą urodzeniową, przez dzieci, których rozwój przebiega nieharmonijnie, niepokojąco. Wreszcie zauważysz dzieci, które nie mają możliwości nauki w powszechnym systemie kształcenia. Uczą się u nas… w szczególności bycia samodzielnym. Wreszcie, spotkasz u nas dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które nie są w stanie podjąć pracy zarobkowej i funkcjonować samodzielnie. Nie chcą jednak być tylko w swoich domach, chcą spędzać czas ze sobą.

To miejsce pełne jest Niepowtarzalnych Ludzi: pracowników oraz tych, dla których miejsce powstało.

Przyjdź i zobacz jak wygląda spotkanie z człowiekiem, którego fizyczność i zdolności poznawcze mogą być zdeterminowane bezwładnym ciałem, chorobą genetyczną, zaburzonym metabolizmem, niewidocznym deficytem. Przekonaj się jak intensywna praca dziecka, terapeuty i rodzica rodzi sukcesy na całe życie.

Uchwyć moment spotkania  człowieka z człowiekiem, w miejscu które wspólnie tworzymy dla niepowtarzalnych chwil.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej