Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Polskie Towarzystwo Krajoznawcze
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
68 324 55 95
Adres rejestrowy
Ulica
Rydza-Śmigłego 3 lok. 1
Kod pocztowy
65-610
Miejscowość
Zielona Góra
Województwo
lubuskie
Powiat
Zielona Góra
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000034833
REGON
97034779300000
NIP
9730387594
Rok powstania
1993
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja

Rozwój krajoznawstwa jako podstawy do budowy tożsamości regionalnej.
Propagowanie wartości krajoznawczych terenów przynależnych do państwa polskiego wśród młodzieży. Włączenie się dzieci i młodzieży szkolnej z polsko-niemieckiego, polsko - ukraińskiego, polsko - białoruskiego pogranicza do tworzenia infrastruktury turystycznej okolic zamieszkania.
Aktywizacja społeczności lokalnych wokół strategii rozwoju gospodarczego dzięki turystyce i dziedzictwo kulturowemu, szczególnie w regionach o dużym, niewykorzystywanym potencjale turystycznym. Głównie w odniesieniu do tzw. marketingu wewnętrznego. czyli upowszechniania wiedzy o walorach kulturowych miejsca zamieszkania, mogących podnosić tak potencjał regionu, jak i potencjał psychiczny mieszkańców, do podejmowania wyzwań gospodarczych.
Pomoc w powrocie z wykluczenia młodzieży po wyrokach, po odwyku narkotykowym i alkoholowym poprzez aktywizację zainteresowań i zawodową w zakresie gospodarki turystycznej i propagowania walorów kulturowych regionu zamieszkania.

Prowadzone działania
Cztery sztandarowe programy: "Z ulic na boiska", "Sport - tak, nałóg - nie", "Świat starej kolejki", "Kraina 100-milowego lasu" dla dzieci i młodzieży.
Wakacyjne warsztaty profilaktyczno -diagnostyczne dla dzieci z rodzin alkoholowych
Ponadto Organizowanie całorocznego cyklu szkolenia strażników ochrony przyrody (szkoły średnie, studenci, młodzież pracująca) i społecznych opiekunów przyrody (szkoły podstawowe i średnie), kończonego corocznym obozem patrolowym w Parku Narodowym Gór Stołowych. Prowadzenie całorocznego cyklu szkolenia znakarzy szlaków turystycznych. Zorganizowanie całorocznego konkursu dla szkół "Szkolna Liga Krajoznawcza", sfinalizowanego w postaci Ogólnopolskiego Zlotu Winobraniowego dla Młodzieży. Przygotowywanie cyklu konkursów kulturoznawczych dla dzieci i młodzieży, ukazujących wspólne cechy kultur Polski i Niemiec na terenach przygranicznych: "Szlakiem starych kolei żelaznych", "Na tropach legendy", "Śladami Pana Samochodzika". Prowadzenie działalności wydawniczej: Informator Turystyki Kwalifikowanej Województwa Zielonogórskiego, Szlak Krajoznawczy po Zielonogórskiej Starówce. Współpraca z samorządem lokalnym w zakresie markowych produktów turystycznych w obrębie turystyki społecznej.

Propagowanie i ochrona europejskiego dziedzictwa kultury w zakresie walorów dziedzictwa kultury materialnej: zabytków techniki i poprzemysłowych na terenach przenikania się kultur wielu narodów - prowadzenie Muzeum Lokalnego Kolei Szprotawskiej w Zielonej Górze i współpraca ze strona niemiecką (środowiska modelarzy kolejowych, historyków kolejnictwa, regionalistów )

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
12.08.2014
Kolejna grupa dzieci z powiatu gostyńskiego wyjechała na wakacyjny wypoczynek w górach. Spędzą one dwanaście dni w Wiśle w Beskidzie Śląskim. To już trzeci tegoroczny turnus zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Krajoznawcze i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, przy współpracy Ośrodków Pomocy Społecznej w Krobi, Pogorzeli, Gostyniu, Poniecu i Pępowie.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
turystyka, krajoznawstwo
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
edukacja kulturalna
profilaktyka uzależnień
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej